Koszmar w Legnicy

Skakali z okna przed płomieniami. Mężczyzna nie żyje, kobieta jest w ciężkim stanie

2023-03-07 8:05

Straszna tragedia w Legnicy. Podczas pożaru budynku wielorodzinnego dwie osoby – ratując się przed płomieniami – wyskoczyły z okna z III piętra. Niestety, mężczyzna zginął na miejscu, kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Legnica. Tragiczny pożar przy ul. Głogowskiej

We wtorek (7 marca) w nocy, o godzinie 4:13, strażacy dostali zawiadomienie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ul. Głogowskiej. Na miejsce natychmiast wysłano osiem zastępów straży pożarnej. - Pod wskazanym adresem zastano rozwinięty pożar poddasza. Dwie osoby zamieszkujące płonący lokal, próbując ratować się przed pożarem, wyskoczyły przez okno – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. Dodajmy, że lokal ten znajdował się na trzecim piętrze. 

Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kobieta w ciężkim stanie została zabrana do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

- Pozostali lokatorzy ewakuowali się z obiektu przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Strażacy niezwłocznie przystąpili do gaszenia pożaru wprowadzając linie gaśnicze do środka obiektu oraz z wykorzystaniem drabin mechanicznych. Pożar został całkowicie ugaszony, obiekt został przewietrzony, a następnie sprawdzony urządzeniami pomiarowymi w celu znalezienia ukrytych zarzewi ognia oraz wyeliminowania zagrożenia związanego z obecnością tlenku węgla – dodają strażacy.

Na czas prowadzenia działań gaśniczych mieszkańcy budynku mogli schronić się w autobusach podstawionych przez MPK Legnica.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

Wielki pożar hali magazynowej przy Bystrzyckiej.