MPK Wrocław

i

Autor: GE zdjęcie ilustracyjne

Nożownik wbiegł do tramwaju w centrum Wrocławia! Panika wśród pasażerów

2021-01-28 15:59

Chwile grozy przeżyli w czwartek pasażerowie jednego z wrocławskich tramwajów. Przed godz. 13 do tramwaju na przystanku przy Wroclavii wbiegło dwóch mężczyzn – jeden z nich wyjął nóż i zaczął nim wymachiwać. Pasażerowie w popłochu rzucili się do wyjścia, a motorniczy wezwał policję.

Nożownik w tramwaju we Wrocławiu. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w czwartek (28 stycznia) w centrum Wrocławia. Przed godz. 13 do tramwaju linii 31, który zatrzymał się na przystanku „Dworzec Autobusowy” na ul. Borowskiej, wbiegło dwóch mężczyzn. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, a w pewnym momencie jeden z nich wyjął nóż.

Pasażerowie na widok mężczyzny z nożem rzucili się w popłochu do wyjścia, a motorniczy zatrzymał tramwaj i natychmiast powiadomił o zdarzeniu Centralę Ruchu. Dyspozytorzy MPK bezzwłocznie wezwali na miejsce policję oraz pogotowie ratunkowe i wstrzymali ruch tramwajowy.

Przed przyjazdem policji jeden z awanturujących się mężczyzn uciekł. Drugi został przesłuchany przez funkcjonariuszy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nikomu nic się nie stało.

- Wszyscy nasi kierujący na terenie całego miasta zostali poinformowani, żeby zwracali uwagę na drugiego z napastników, który uciekł z tramwaju – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawajder. - Poszkodowany pasażerom zaoferowano wsparcie psychologiczne, ale uznali ze nie ma takiej potrzeby. Monitoring tego zdarzenia jest już zabezpieczony.

Ruch tramwajowy na ul. Borowskiej został przywrócony przed godz. 14.

Niedługo tramwajem pojedziesz na Nowy Dwór