Kostnica

i

Autor: JEFF PACHOUD

73-latek zmarł po podaniu szczepionki. Są wstępne WYNIKI sekcji zwłok!

2021-01-28 9:19

Znamy wyniki sekcji zwłok 73-letniego mężczyzny z Ostrowiny, który zmarł po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Chory psychicznie mężczyzna nie cierpiał na inne dolegliwości, które mogłyby potencjalnie wykluczyć go z grupy szczepiennej. Co się więc stało? Są pierwsze wyniki sekcji zwłok.

Spis treści

  1. 73-latek zmarł po podaniu szczepionki przeciw COVID-19
  2. Znamy wyniki sekcji. Wykluczone osoby trzecie i wstrząs anafilaktyczny

73-latek zmarł po podaniu szczepionki przeciw COVID-19

Samopoczucie dało znać już w dniu zaszczepienia. 73-latek do szpitala nie trafił - choć wzywano pogotowie - otrzymał tylko leki od ratowników medycznych.

  • Sprawę szczegółowo opisujemy TUTAJ:

>> 73-latek zmarł po zaszczepieniu na koronawirusa. Córka: "Musimy wiedzieć, czy tatę ZABIŁA SZCZEPIONKA"

>> Oleśnica. Kim był pacjent, który zmarł po szczepionce na COVID-19? Sam NIE DECYDOWAŁ o zabiegu! [WIDEO]

>> DRAMAT w Oleśnicy. Pacjent ZMARŁ po szczepieniu na COVID-19. Trzy razy wzywano karetkę

Kolejnego dnia po przyjęciu szczepienia, mężczyzna już nie żył. Ze słów dyrektora placówki (DPS w Ostrowinie) wynika, że miał miażdżyce, kłopoty z krążeniem krwi, a pensjonariuszem ośrodka był od ok. 40 lat (od 1981 roku). Był ubezwłasnowolniony. W związku z tym sam nie podejmował decyzji o tym, czy będzie szczepiony. Jak ustaliliśmy, zrobił to prawny opiekun mężczyzny, członek jego rodziny. Kiedy doszło do zgonu, to córka złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Zmarł po podaniu szczepionki

Znamy wyniki sekcji. Wykluczone osoby trzecie i wstrząs anafilaktyczny

Najnowsze ustalenia rzecznika prokuratury okręgowej w Oleśnicy, Radosława Żarkowskiego, przekazuje Gazeta Wyborcza. Według niego, wstępne badania wykluczyły udział osób trzecich i wstrząs anafilaktyczny. Ten drugi wykluczono ze względu na to, że do zgonu doszło 36 godzin po podaniu szczepionki.

To wciąż nie koniec. Szczegółowe ustalenia w tej sprawie i - być może - bezpośrednią przyczynę zgonu poznamy po badaniach wycinków narządów wewnętrznych, które zostały pobrane w trakcie sekcji. Na te wyniki trzeba będzie zaczekać ok. 3 miesięcy.