Marek Solarewicz dotychczas pełnił rolę drugiego trenera

i

Autor: Impel Wrocław / Materiały prasowe Marek Solarewicz dotychczas pełnił rolę drugiego trenera

Od statystyka do trenera, Impel ma nowego szkoleniowca

2016-06-18 17:28

Nowym pierwszym trenerem siatkarskiego Impela Wrocław został Marek Solarewicz, który z drużyną związany jest już od kilku lat. W roli drugiego szkoleniowca w nowym sezonie zobaczymy Wojciecha Kurczyńskiego.

Impel Wrocław miniony sezon Orlen Ligi zakończył z brązowym medalem. Chociaż apetyty były dużo większe, to i tak można to uznać za sukces. Drużynę przez część sezonu prowadził Nicola Negro, który jednak nie spełnić oczekiwań klubu i został zwolniony. Jego miejsce zajął wtedy prezes zespołu Jacek Grabowski, który doprowadził siatkarki na trzecie miejsce. 

Czas na zmiany

Przed sezonem 2016/2017 prezes znów ustępuje miejsca na ławce trenerskiej i na swoje miejsce desygnuje Marka Solarewicza. Solarewicz swoje doświadczenie zdobywał jako statystyk Gwardii Wrocław oraz drugi trener Impela Wrocław. Tę funkcję pełnił nieprzerwanie od 2011 roku. 
- Pomysł, by powierzyć Markowi funkcję pierwszego trenera towarzyszył nam już dłuższy czas. Marek jest z nami od wielu sezonów i zdążył sobie wypracować w klubie bardzo dobrą markę. W ostatnich miesiącach mieliśmy możliwość jeszcze ściślejszej współpracy i widząc jego warsztat, i to z jakim zaangażowaniem podchodzi do powierzonych funkcji - nie mam żadnych obaw związanych z tą decyzją – mówi Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A.

Trener gotowy na wszystko

Chociaż funkcja pierwszego trenera wiąże się z wielką odpowiedzialnością, to Marek Solarewicz przyjął ofertę z dużą radością. 
-. To duże wyróżnienie dla mnie. Jestem pozytywnie nastawiony na tę zmianę i tak tez podchodzę do swoich zadań. Chciałbym podziękować za zaufanie i obiecuję – dam z siebie wszystko – dodaje Marek Solarewicz, pierwszy trener Impel Wrocław.

Marek Solarewicz współpracuje z Impelem Wrocław od 2009 roku

i

Autor: Impel Wrocław / Materiały prasowe Marek Solarewicz współpracuje z Impelem Wrocław od 2009 roku

Statystyk to dobra droga

W roli drugiego w przyszłym sezonie zaprezentuje się z kolei Wojciech Kurczyński, który dotychczas pracował jako statystyk podczas meczów wrocławskiego Impela. 
- Funkcja jaką będę pełnił w zespole Impel Wrocław jest dla mnie kolejnym wyzwaniem na zawodowej drodze. Pełniąc dotychczas rolę statystyka w zespole zebrałem spore doświadczenie z zakresu analizy gry i taktyki, które zamierzam teraz wykorzystać jako drugi trener – sprawę komentuje Wojciech Kurczyński, drugi trener Impel Wrocław.

Będą gwiazdy?

Wiemy już, że w przyszłym sezonie w barwach Impela na pewno nie wystąpią między innymi Katarzyna Skowrońska – Dolata, Milena Radecka Lenka Dürr, Kristin Hildebrand, Carolina Costagrande, czy Magdalena Gryka. 
W białozielonych koszulkach wystąpią za to na pewno: : Agata Sawicka, Joanna Kaczor, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Aleksandra Sikorska, Magda Stasiak i Barbara Cembrzyńska. Ponadto zarząd klubu zapowiada, że od poniedziałku kibice mogą spodziewać się dobrych wieści transferowych. Co to oznacza? Przekonamy się niebawem. 

Czytaj także: Szczecin we Wrocławiu. Mikifon i okulary, które przenoszą do stolicy zachodniopomorskiego [WIDEO, PROGRAM]