wybory samorządowe 2024

Oni chcą zostać prezydentami miast. 33 kandydatów na Dolnym Śląsku. Sprawdź, kto startuje w twoim mieście

2024-03-28 9:16

33 kandydatów wystartuje w wyborach na prezydentów miast na Dolnym Śląsku. 7 kwietnia mieszkańcy zdecydują, kto zostanie prezydentem w ośmiu miastach. Sprawdźcie, kto startuje w waszym mieście.

Wybory samorządowe 2024. Oto kandydaci na prezydentów miast 

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Wtedy będziemy wybierać radnych do rad gminnych i miejskich, a także radnych do sejmiku województwa, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Na Dolnym Śląsku tych ostatnich będziemy wybierać w ośmiu miastach: Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, Jeleniej Górze, Głogowie, Bolesławcu, Lubinie i Świdnicy.

We wszystkich tych miastach o reelekcję starają się dotychczasowi prezydenci. Będą mieć od dwóch do pięciu kontrkandydatów. Czy gdzieś uda im się zdetronizować dotychczasowego włodarza? O tym przekonamy się po 7 kwietnia, albo – zapewne w większości przypadków – po 21 kwietnia, na kiedy zaplanowana jest II tura wyborów.

W sumie na Dolnym Śląsku w wyborach prezydenckich startuje 33 kandydatów. Kim są kandydaci w poszczególnych miastach? Sprawdźcie w naszej galerii.

"Wszyscy kradną"! Warszawiacy ostro przed wyborami