Do zdarzenia doszło na wysokości ulicy Sikorskiego, w pobliżu mostu Sikorskiego i placu Jana Pawła II

i

Autor: Barbara Maliszewska/CCA-SA 3.0/wikimedia.org Do zdarzenia doszło na wysokości ulicy Sikorskiego, w pobliżu mostu Sikorskiego i placu Jana Pawła II

Para studentów uratowała kobietę zaatakowaną niedaleko placu Jana Pawła II

2016-06-17 14:23

Napastnik wepchnął 24-latkę w krzaki, potem uderzył ją kamieniem. Dwójce studentów udało się zatrzymać tego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło pomiędzy godziną 3 a 4 rano w nocy z piątku na sobotę podczas pierwszego czerwcowego weekendu tego roku. Młoda kobieta wracała wtedy z rynku. Kiedy była na Sikorskiego, jeszcze blisko placu Jana Pawła II, poczuła, że ktoś jest w pobliżu.

- Mężczyzna poprosił ją o ogień. Ona go zignorowała i szła dalej. Wtedy on wepchnął ją w krzaki i uderzył ją kostką brukową. Kobieta wołała o pomoc. Zauważyła to para studentów, dziewczyna i chłopak. Podbiegli w to miejsce i zastosowali wobec napastnika tak zwane ujęcie obywatelskie - relacjonuje Kamil Rynkiewicz z wrocławskiej policji.

Inni ludzie przypadkiem obecni w pobliżu miejsca zdarzenia także pomagali zatrzymać mężczyznę.

Policja ustaliła kim jest napastnik

Okazało się, że to 28-letni obywatel Ukrainy. Został on już doprowadzony do prokuratury.

- Prokurator objął tę sprawę ściganiem z urzędu. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Zastosowano wobec niego dozór policyjny dodaje Kamil Rynkiewicz.

Napastnikowi grozi teraz grzywna, ograniczenie wolności lub dwa lata więzienia.

Czytaj także: „Zarzuela - Hiszpańska Noc z Carmen”. Próba generalna przed wielkim widowiskiem na wrocławskim stadionie [ZDJĘCIA]