Parafia z Wrocławia szuka ochotników do pilnowania Jana Pawła II. Ekstra dodatek

i

Autor: East News Parafia z Wrocławia szuka ochotników do pilnowania Jana Pawła II. Ekstra dodatek

Parafianka podsłuchała wandali

Parafia z Wrocławia szuka ochotników do pilnowania Jana Pawła II. Ekstra dodatek

2023-03-29 11:02

Wrocławska parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego szuka ochotników do pilnowania pomnika Jana Pawła II. Parafianka podsłuchała bowiem rozmowę mężczyzn, którzy umawiali się na zniszczenie postumentu. Pilnujący mogą liczyć na ekstra dodatek.

Wrocław. Parafia szuka ochotników do pilnowania pomnika Jana Pawła II

Parafia pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Horbaczewskiego we Wrocławiu szuka ochotników, którzy będą pilnowali pomnika Jana Pawła II stojącego przed świątynią. Wszystko z obawy przed atakami wandali, którzy mieli się umawiać na zniszczenie postumentu. - Parafianka słyszała rozmowę kilku młodych mężczyzn umawiających się na zniszczenie naszego pomnika św. J.P.II. Usiłowanie zniszczenia może nastąpić w pobliżu daty 2 kwietnia – czytamy w ogłoszeniach duszpasterskich na stronie parafii.

Straż może liczyć na ekstra dodatki

Dlatego „Rada Parafialna zaproponowała nocne dyżury przy pomniku”. - Oczekujemy zatem na osoby chętne podjęcia się tych dyżurów. Węzeł sanitarny będzie dostępny, jak również herbata i kawa. Proponujemy w nocy 2 zmiany: 24:00 – 3:00 i 3:00 – 6:00. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii – czytamy w ogłoszeniu.

Oszacowano, że gdyby zgłosiło się 30 osób, jedna osoba miałaby dyżur raz w tygodniu. Jak powiedział Gazecie Wyborczej Wrocław proboszcza parafii, ksiądz prałat Czesław Majda, jest spory odzew parafian na apel. - To dla nich szczególny pomnik, bo upamiętnia wizytę Ojca Świętego w tym właśnie miejscu. Wiele osób ją pamięta, byli tu wtedy - powiedział duchowny.

Nocne dyżury mają być prowadzone przed i po 2 kwietnia, kiedy przypada rocznica śmierci Jana Pawła II.    

To nie jedyne działania parafii w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa na swoim terenie. Zainstalowano ponadto dodatkową kamerę (w sumie są już trzy) skierowaną na pomnik papieża, która monitoruje teren 24 godziny na dobę. O ewentualnej próbie wandalizmu parafia miała również zawiadomić policję.

Przypomnijmy, że o Karolu Wojtyle, a później Janie Pawle II, głośno zrobiło się po reportażu "Franciszkańska 3" Marcina Gutowskiego, w którym przedstawiono nieznane dotąd fakty z życia papieża. Z dziennikarskiego śledztwa wynika, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych księży. Ponadto miał je ukrywał zanim jeszcze został papieżem.

Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje
Listen on Spreaker.