Koronawirus. Poszukiwani pasażerowie pociągu relacji Poznań - Toruń!

i

Autor: Polregio Koronawirus. Poszukiwani pasażerowie pociągu relacji Poznań - Toruń!

Pasażer poprosił konduktorów o założenie maseczek. Usłyszał, że „jest wariatem i ma wypier...”

2020-09-17 8:40

Pasażer pociągu POLREGIO, jadącego z Wrocławia do Międzylesia, został wyśmiany i zwyzywany przez konduktorów, po tym jak poprosił ich o założenie maseczek. Przewoźnik przeprasza za zaistniałą sytuację i obiecuje wyjaśnić sprawę.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło w środę w porannym pociągu POLREGIO, jadącym z Wrocławia do Międzylesia. Pan Filip, jeden z pasażerów pociągu, zwrócił uwagę konduktorom, że zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni założyć maseczki.

- Usłyszałem, że jestem wariatem, że na Dolnym Śląsku jest mało zakażeń i że łatwiej pod samochód wpaść niż się zakazić. I że jak mi nie pasuje, to mam wypier... do innego wagonu - opowiada pan Filip.

W pewnym momencie do wagonu wsiedli dwaj funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. Poproszeni o interwencję, pouczyli pracowników POLREGIO o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Konduktorzy założyli maseczki, ale tylko na chwilę. Gdy tylko sokiści wyszli, pracownicy POLREGIO zdjęli maseczki i wyśmiali pana Filipa.

Pasażer zdecydował się złożyć oficjalną skargę do przewoźnika.

Do sprawy odnieśli się przedstawiciele POLREGIO, którzy przeprosili za zaistniałą sytuację. Przewoźnik podkreśla, że bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze i obiecuje wyjaśnić sprawę. Jeśli zarzuty się potwierdzą, wobec pracowników zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Bus zmiótł trzy osoby na pasach.