Koronawirus. Poszukiwani pasażerowie pociągu relacji Poznań - Toruń!

i

Autor: Polregio Koronawirus. Poszukiwani pasażerowie pociągu relacji Poznań - Toruń!

Pasażer poprosił konduktorów o założenie maseczek. Usłyszał, że „jest wariatem i ma wypier...”

2020-09-17 8:40

Pasażer pociągu POLREGIO, jadącego z Wrocławia do Międzylesia, został wyśmiany i zwyzywany przez konduktorów, po tym jak poprosił ich o założenie maseczek. Przewoźnik przeprasza za zaistniałą sytuację i obiecuje wyjaśnić sprawę.

Do nieprzyjemnego incydentu doszło w środę w porannym pociągu POLREGIO, jadącym z Wrocławia do Międzylesia. Pan Filip, jeden z pasażerów pociągu, zwrócił uwagę konduktorom, że zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni założyć maseczki.

- Usłyszałem, że jestem wariatem, że na Dolnym Śląsku jest mało zakażeń i że łatwiej pod samochód wpaść niż się zakazić. I że jak mi nie pasuje, to mam wypier... do innego wagonu - opowiada pan Filip.

W pewnym momencie do wagonu wsiedli dwaj funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. Poproszeni o interwencję, pouczyli pracowników POLREGIO o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Konduktorzy założyli maseczki, ale tylko na chwilę. Gdy tylko sokiści wyszli, pracownicy POLREGIO zdjęli maseczki i wyśmiali pana Filipa.

Pasażer zdecydował się złożyć oficjalną skargę do przewoźnika.

Do sprawy odnieśli się przedstawiciele POLREGIO, którzy przeprosili za zaistniałą sytuację. Przewoźnik podkreśla, że bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze i obiecuje wyjaśnić sprawę. Jeśli zarzuty się potwierdzą, wobec pracowników zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Bus zmiótł trzy osoby na pasach.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE