Pies zaatakował półtoraroczną dziewczynkę. Koszmar w Jeleniej Górze

i

Autor: pixabay.com Pies zaatakował półtoraroczną dziewczynkę. Koszmar w Jeleniej Górze/zdjęcie ilustracyjne

Dziecko trafiło do szpitala

Pies zaatakował półtoraroczną dziewczynkę, znał ją od urodzenia. Koszmar w Jeleniej Górze

2022-10-06 13:27

Koszmarne zdarzenie w Jeleniej Górze. Mieszaniec owczarka niemieckiego zaatakował półtoraroczną dziewczynkę, z którą żył w jednym mieszkaniu. Dziecko trafiło do szpitala z ranami kąsanymi głowy, szyi i rączek, a pies na obserwację. Dlaczego doszło do tragedii?

Pies zaatakował dziewczynkę w Jeleniej Górze 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę, 5 października, w jednym z mieszkań przy ul. Wzgórze Grota-Roweckiego w Jeleniej Górze. Gdy młoda kobieta wróciła rano do mieszkania ze swoją półtoraroczną córeczką, na dziewczynkę rzucił się pies. - Ze wstępnych ustaleń wynika, ze półtoraroczna dziewczynka została pogryziona przez swojego psa w mieszkaniu. Pies to 2-letni mieszaniec owczarka niemieckiego, który w tej rodzinie jest od szczeniaka. Zwierzę zaatakowało dziewczynkę, kiedy matka wraz z córeczką wróciły do domu, matka była trzeźwa – powiedziała nam mł. asp. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Gdy matce udało się odciągnąć czworonoga, natychmiast wezwała karetkę. Dziecko, między innymi z urazami główki, szyi i rączek, trafiło do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie wiadomo dlaczego pies rzucił się na dziewczynkę, którą znał od urodzenia. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w przeszłości miało dojść jednak już do jednego incydentu, na szczęście, nie tak drastycznego.

Okoliczności zdarzenia bada jeleniogórska policja. Pies trafił na obserwację.

Strach na Brochowie. Mieszkańcy boją się agresywnych psów.