Piesi potrąceni przez samochody. Nie przeżyli! W nocy szli środkiem drogi

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock

Dwa koszmarne wypadki

Piesi potrąceni przez samochody. Nie przeżyli! W nocy szli środkiem drogi

2023-08-27 13:33

Minionej nocy, z soboty na niedzielę (26/27 sierpnia), doszło do dwóch wypadków, które zakończyły się tragicznie. Oba miały bardzo podobny przebieg. Piesi zostali potrąceni przez samochody, gdy szli środkiem nieoświetlonej drogi.

Do pierwszego zdarzenia doszło na Dolnym Śląsku, na drodze Piskorzów – Pieszyce pod Dzierżoniowem. Około godz. 22.30 został tam potrącony 63-letni mężczyzna, który szedł drogą prowadząc rower. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany miał iść środkiem jezdni, a rower nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. 47-letni kierowca osobowej hondy, która uderzyła w pieszego, był trzeźwy.

Do podobnego zdarzenia doszło również na Lubelszczyźnie. Do wypadku doszło około godz. 1.50 na drodze wojewódzkiej nr 824 w Woli Rudzkiej niedaleko Opola Lubelskiego. Jak poinformował nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik KWP w Lublinie, ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca seata na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi, poza obszarem zabudowanym, potrącił stojącego na środku jezdni 50-letniego mieszkańca Puław. Niestety, na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu. Nie miał elementów odblaskowych.

Przyczyny wypadku bada policja pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone do badań.

Bezmyślne zachowanie kierowcy ciężarówki. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych