Pijana majówka we Wrocławiu. Policjanci zatrzymali 40 kierowców na „podwójnym gazie”

i

Autor: Dolnośląska policja Pijana majówka we Wrocławiu. Policjanci zatrzymali 40 kierowców na „podwójnym gazie”

Pijana majówka we Wrocławiu. Policjanci zatrzymali 40 kierowców na „podwójnym gazie”

2022-05-04 10:54

Aż 40 pijanych kierowców zatrzymali policjanci we Wrocławiu i okolicznych gminach podczas majówki. W sumie mundurowi w tym czasie przeprowadzili prawie 1700 interwencji.

To był bardzo pracowity czas dla wrocławskich policjantów. Mundurowi ze stolicy Dolnego Śląska oraz z okolicznych gmin od 30 kwietnia do 3 maja przeprowadzili aż 1683 różnego rodzaju interwencje.

ZOBACZ TEŻ: Tłumy na Dniu Otwarcia Sezonu na wrocławski Partynicach. To absolutny rekord frekwencji!

W czasie majówki aż 40 kierowców postanowiło usiąść za kółkiem pod wpływem alkoholu. Na szczęście udało się ich wyeliminować z ruchu drogowego, by nie stwarzali zagrożenia dla innych kierowców.

- Rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policjantów pionu kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu. Nieodpowiedzialny 30-latek w chwili zatrzymania nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż te, decyzją sądu, zostały mu zatrzymane w 2018 r. na okres 6 lat. Z drogi trafił bezpośrednio do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduję teraz sąd – informują wrocławscy policjanci.

Policyjny śmigłowiec dostarczył do Wrocławia serce do przeszczepu. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Policyjny pościg za motocyklistą. Pędził ulicami Wrocławia prawie 200 km/h

Funkcjonariusze zatrzymali też aż 37 poszukiwanych osób, a także 99 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Sonda
Majówka 2022 - nad morzem?