Pijany jak bela 67-latek staranował dwa samochody. Nie wyhamował przed światłami

i

Autor: KPP Ząbkowice Śląskie W Ząbkowicach Śląskich 67-letni kierowca opla nie wyhamował przed światłami i staranował dwa inne samochody.

Pijany jak bela 67-latek staranował dwa samochody. Nie wyhamował przed światłami [ZDJĘCIA]

2022-01-10 17:48

Totalnie pijany 67-latek staranował w Ząbkowicach Śląskich dwa inne samochody, które oczekiwały na zielone światło. Pomimo że kierowany przez mężczyznę opel podczas kraksy został poważnie uszkodzony, sprawca próbował uciec, ale uniemożliwił mu to świadek zdarzenia. 67-latka zatrzymali policjanci. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Pijany 67-latek staranował dwa inne samochody. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

W piątek (7 stycznia) na skrzyżowaniu DK 8 z DW 982 w Ząbkowicach Śląskich, 67-letni kierowca opla staranował dwa inne samochody. Oczekiwały one na zielone światło, podczas gdy 67-latek nie zdążył wyhamować przed sygnalizacją i najpierw najechał na tył bmw, a następnie uderzył w bok citroena. Ostatecznie opel wylądował na przydrożnych barierkach i został poważnie uszkodzony, ale mimo to jego kierowca próbował uciec. Do samochodu podbiegł jednak świadek zdarzenia i odebrał kluczyki 67-latkowi, zanim ruszył on w dalszą podróż. Na miejscu zjawiła się również policja. Funkcjonariusze przebadali kierowcę opla pod kątem trzeźwości. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, obligatoryjnie zasądzona grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Staranowanymi przez niego pojazdami poruszało się łącznie siedem osób, w tym dzieci. Na szczęście podczas kraksy nikt nie odniósł obrażeń. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

PRZECZYTAJ: Runął na chodnik i zginął. Chwilę wcześniej pisał o córkach. Serce pęka!

ZOBACZ: Półroczna dziewczynka w oknie życia. To już 18. niemowlak znaleziony we Wrocławiu

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
W trakcie zatrzymania zamienili się miejscami