Okno życia we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla

Półroczna dziewczynka w oknie życia. To już 18. niemowlak znaleziony we Wrocławiu

2022-01-10 14:33

W niedzielę (9 stycznia) w nocy do wrocławskiego okna życia trafiła kilkumiesięczna dziewczynka. Była zdrowa i zadbana. Od zakonnic dostała imię Klaudia. To już 18. niemowlak znaleziony w oknie życia przy ul. Rydygiera we Wrocławiu.

Przed godz. 22 w niedzielę, 9 stycznia, w budynku Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, gdzie znajduje się również Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez boromeuszki, rozległ się alarm. Tak się dzieje za każdym razem, gdy do znajdującego się w nim oknie życia trafi dziecko.

Tym razem było podobnie. Zakonnica, która natychmiast znalazła się przy oknie, znalazła w nim kilkumiesięczną dziewczynkę. Klaudia, bo takie dostała imię, znajdowała się w nosidełku. Choć płakała, była zdrowa i zadbana. Obok leżały zabawki, pampersy czy kocyk.

- To jest mniej więcej półroczna dziewczynka. Kobieta musiała być w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Pozostawione rzeczy były niezbyt czyste, ale dzieciątko było zdrowe, zadbane i najedzone. Widać, że matka przez kilka miesięcy robiła, co mogła. To musiała być dla niej bardzo trudna decyzja – powiedziała w rozmowie z tvn24.pl siostra Macieja, która znalazła dziewczynkę.

Szkielet ogromnego płetwala błękitnego we wrocławskim Muzeum Przyrodniczym

Dziecko najpierw trafiło do szpitala na szczegółowe badania. Następnie rozpocznie się procedura adopcyjna.

Przypomnijmy, że okno życia przy ulicy Rydygiera we Wrocławiu działa od 2009 roku. Do tej pory zostało oddanych do niego osiemnaścioro maluchów.

Sonda
Czy okna życia to dobry pomysł?