Pijany kierowca kombajnu przejechał pieszego! Makabryczny wypadek na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]

2020-12-01 11:28

Śmiertelny wypadek w Borowie w powiecie strzelińskim. 55-letni mężczyzna został przejechany przez kombajn rolniczy. Pijany kierowca kombajnu uciekł z miejsca wypadku. Jak się okazało, miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. 45-latek został tymczasowo aresztowany.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (26 listopada) w Borowie na Dolnym Śląsku. Ok. godz. 18:30 w pobliżu skrzyżowania ul. Wrocławskiej i Ślężnej 55-letni mężczyzna został potrącony przez kombajn rolniczy. Z ustaleń policji wynika, że 45-letni kierowca kombajnu najechał na pieszego podczas wykonywania manewru skrętu. 45-latek nie zatrzymał się, by udzielić pomocy potrąconemu mężczyźnie, tylko odjechał z miejsca zdarzenia.

Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, potrąconego przez kombajn mężczyzny nie udało się uratować. 55-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Dzięki zeznaniom świadków, kierowca kombajnu został szybko zidentyfikowany i zatrzymany. Jak się okazało, był pijany. W chwili zatrzymania miał w organizmie 1,41 promila alkoholu.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Strzelinie, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty. Na wniosek prokuratora, 45-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Rajd Porsche na drodze krajowej