Pijany kierowca sam wyeliminował się z ruchu. Groza na drodze Wrocław - Oława

i

Autor: Policja Oława Pijany kierowca sam wyeliminował się z ruchu. Groza na drodze Wrocław - Oława

dachowanie golfa

Pijany kierowca sam wyeliminował się z ruchu. Groza na drodze Oława - Wrocław

2023-08-09 13:46

Pijany mężczyzna wsiadł za kółko volkswagena golfa i jechał do Wrocławia. Za daleko nie ujechał, bowiem jego pojazd wpadł do rowu i dachował. Szczęście w nieszczęściu, nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do katastrofy na drodze.

Wypadek na drodze Oława - Wrocław

Do zdarzenia doszło w środę, 9 sierpnia, kilka minut po godz. 5:00. 56-letni mężczyzna jechał drogą krajową 94 z Oławy do Wrocławia. W pewnym momencie doszło do groźnego wypadku

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym volkswagenem golfem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przed miejscowością Jankowice stracił panowanie nad pojazdem wjeżdżając do rowu – mówi asp. szt. Wioletta Polerowicz, oficer prasowy policji w Oławie.

Następnie pojazd dachował i zatrzymał się w rowie do góry kołami.

- 56- letni kierowca opuścił samochód o własnych siłach, ale badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie – dodaje rzeczniczka.

Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń, wkrótce jednak usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne. Mundurowi zatrzymali mężczyzny prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Szczęście w nieszczęściu, że nieodpowiedzialny mężczyzna nie doprowadził do katastrofy drogowej, bowiem zazwyczaj na trasie Oława – Wrocław panuje bardzo duży ruch.

Przerażający wypadek w Legincy. Zmiażdzył Młodą kobietę