Pijany kierowca uciekał przed policją na S8 pod Wrocławiem

i

Autor: mat. policji Pijany kierowca uciekał przed policją na S8 pod Wrocławiem

Policyjny pościg pod Wrocławiem

Pijany kierowca uciekał przed policją na S8. Staranował radiowóz! [WIDEO]

2022-09-01 12:18

Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania do kontroli 29-letniego kierowcy volkswagena jadącego pod wpływem alkoholu drogą ekspresową S8 pod Wrocławiem. W trakcie ucieczki 29-latek pędził momentami z prędkością nawet 175 km/godz. i kilka razy próbował staranować policyjny radiowóz. Jak się okazało, siedzący za kierownicą volkswagena mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

W poniedziałek (29 sierpnia) policjanci z wrocławskiej drogówki, patrolujący nieoznakowanym radiowozem BMW drogę ekspresową S8, zauważyli w pobliżu węzła Wrocław Psie Pole kierowcę volkswagena, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podejrzewając, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna może być pijany, postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca volkswagena zignorował jednak policyjne sygnały i zaczął uciekać, nie zważając na innych uczestników ruchu.

- W trakcie pościgu, mężczyzna kilkukrotnie usiłował za wszelką cenę zepchnąć z jezdni radiowóz i zajeżdżał mu drogę, niemal doprowadzając do wypadku - informuje st. sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Biorąc pod uwagę sytuację na drodze, duże natężenie ruchu oraz brawurę z jaką wykonywał gwałtowne manewry, realnie mogło dojść do tragedii.

Pijany kierowca uciekał przed policją na S8. Staranował radiowóz!

Siedzącego za kierownicą volkswagena mężczyznę udało się zatrzymać dopiero po kilkunastu kilometrach, gdy jeden z radiowozów zajechał mu drogę, uniemożliwiając dalszą ucieczkę.

Kierowcą volkswagena okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Zgodnie z podejrzeniami policjantów mężczyzna był pijany. 31-latek nie zgodził się na badanie trzeźwości, wobec czego pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych. Ich wyniki okazały się jednoznaczne - zatrzymany mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

31-latek trafił do policyjnego aresztu. Postawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli.

- Sprawa ta ma charakter rozwojowy i po dokładnym przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego znajdzie swój finał w sądzie - dodaje st. sierż. Aleksandra Rodecka. - 31-latek powinien liczyć się z faktem, że zakres odpowiedzialności karnej może ulec zwiększeniu do 5 lat pozbawienia wolności, a nawet dłuższej.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?