Pijany rowerzysta holował nietrzeźwą koleżankę na rowerze! To nie mogło się dobrze skończyć

2020-02-13 9:03 mar
Pijany rowerzysta holował nietrzeźwą koleżankę na rowerze
Autor: pixabay.com

Pijana 22-latka nie była w stanie o własnych siłach jechać na rowerze, więc skorzystała z pomocy swojego, również nietrzeźwego, przyjaciela. Tak oto pijany rowerzysta holował na lince pijaną rowerzystkę na rowerze bez hamulców, aż ta wjechała pod jadący samochód. Na szczęście 22-latka doznała tylko niegroźnych obrażeń nogi.

Do niecodziennego wypadku doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin. 22-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna pili alkohol pod jednym z miejscowych sklepów. Ponieważ w rowerze kobiety nie działały hamulce, 25-latek zaproponował, że ją… zaholuje. Podczepili linkę do obu rowerów i ruszyli. 

Pijany rowerzysta przez jakiś czas holował na lince nietrzeźwą 22-latkę na rowerze bez hamulców. W pewnym momencie 25-latek zjechał jednak na pobocze, ustępując pierwszeństwa kierowcy volkswagena. Rowerzystka, nie mając sprawnych hamulców, nie zdołała się zatrzymać i pojechała dalej, wjeżdżając prosto w jadący samochód.

Na szczęście, obrażenia jakich doznała 22-latka nie były groźne. Skończyło się tylko na urazie nogi. Uszkodzony został też samochód.

Na miejsce wypadku przyjechali policjanci z lubińskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że rowerzystka miała w organizmie 1,2 promila alkoholu, a jej przyjaciel prawie promil. Teraz oboje odpowiedzą za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku.