Piraci drogowi na celowniku drogówki.  Te miejsca są pod szczególnym nadzorem

i

Autor: Dolnośląska Policja Piraci drogowi na celowniku drogówki. Te miejsca są pod szczególnym nadzorem

Policyjna akcja NURD

Piraci drogowi na celowniku drogówki. Te miejsca są pod szczególnym nadzorem

2022-09-28 9:45

W środę, 28 września, od wczesnych godzin rannych na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska trwa policyjna akcja NURD, czyli „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi wzięli na celownik kierowców w miejscach, gdzie mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pieszych, rowerzystów, jak również kierujących hulajnogami elektrycznymi.

Policyjna akcja NURD. Co to takiego?

Wzmożone policyjne działania prowadzone są od samego rana w środę, 28 września. Potrwają one do późnych godzin wieczornych. Z pewnością kierowcy, ale nie tylko oni, muszą mieć się na baczności.

- Specjalnym nadzorem zostały objęte przez funkcjonariuszy zwłaszcza przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, gdzie niechronienie uczestnicy ruchu drogowego są uprzywilejowani, ale wszelkie ignorowanie obowiązujących przepisów przez nich bądź kierowców w tych miejscach często kończy się tragicznie - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Sekcji Prasowej KWP we Wrocławiu.

Przepisów drogowych niegdy nie należy łamać, ale w środę szczególnie. Policjanci drogówki będą wykorzystywać cały dostępny sprzęt, włącznie z policyjnym dronem, który z wysokości kilkudziesięciu metrów monitorował zachowania kierowców w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych. - Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów i będąc widocznym na drodze, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia – dodaje mł. asp. Przemysław Ratajczyk.

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym. GALERIA PONIŻEJ.

Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE