Piraci drogowi na celowniku drogówki.  Te miejsca są pod szczególnym nadzorem

i

Autor: Dolnośląska Policja Piraci drogowi na celowniku drogówki. Te miejsca są pod szczególnym nadzorem

Policyjna akcja NURD

Piraci drogowi na celowniku drogówki. Te miejsca są pod szczególnym nadzorem

2022-09-28 9:45

W środę, 28 września, od wczesnych godzin rannych na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska trwa policyjna akcja NURD, czyli „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi wzięli na celownik kierowców w miejscach, gdzie mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pieszych, rowerzystów, jak również kierujących hulajnogami elektrycznymi.

Policyjna akcja NURD. Co to takiego?

Wzmożone policyjne działania prowadzone są od samego rana w środę, 28 września. Potrwają one do późnych godzin wieczornych. Z pewnością kierowcy, ale nie tylko oni, muszą mieć się na baczności.

- Specjalnym nadzorem zostały objęte przez funkcjonariuszy zwłaszcza przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, gdzie niechronienie uczestnicy ruchu drogowego są uprzywilejowani, ale wszelkie ignorowanie obowiązujących przepisów przez nich bądź kierowców w tych miejscach często kończy się tragicznie - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Sekcji Prasowej KWP we Wrocławiu.

Przepisów drogowych niegdy nie należy łamać, ale w środę szczególnie. Policjanci drogówki będą wykorzystywać cały dostępny sprzęt, włącznie z policyjnym dronem, który z wysokości kilkudziesięciu metrów monitorował zachowania kierowców w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych. - Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów i będąc widocznym na drodze, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia – dodaje mł. asp. Przemysław Ratajczyk.

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym. GALERIA PONIŻEJ.

Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!