Po pijaku uczył się jeździć samochodem. Uszkodzone auto posklejał taśmą

i

Autor: Policja Dolnośląska 35-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu. W organizmie miał 3,5 promila alkoholu.

Szalał nawet po bieżni stadionu

Po pijaku uczył się jeździć samochodem. Uszkodzone auto posklejał taśmą

2023-01-17 15:49

Totalną nieodpowiedzialnością wykazał się 35-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który postanowił nauczyć się jeździć samochodem. Mężczyzna wsiadł za kółko nie mając uprawnień i pod mocnym wpływem alkoholu. Siał postrach na osiedlowych uliczkach Lwówka Śląskiego, ale też na... bieżni lekkoatletycznej. Wóz uszkodzony w czasie pijackiego rajdu posklejał taśmą klejącą.

Lwówek Śląski. Pijany 35-latek uczył się jeździć samochodem. W organizmie miał 3,5 promila alkoholu

Mieszkańcy Lwówka Śląskiego, przerażeni popisami nieodpowiedzialnego kierowcy, zgłosili policji, że po osiedlowych uliczkach miasta porusza się mocno uszkodzony samochód. Co więcej, ten sam pojazd był wcześniej widziany na... bieżni lekkoatletycznej stadionu miejskiego. Gdy mundurowi zatrzymali kierującego, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3,5 promila. Nietrzeźwi byli również towarzyszący mu pasażerowie. 35-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego tłumaczył policjantom, że wsiadł za kółko, bo chciał się nauczyć prowadzić samochód. Odpowiednich uprawnień oczywiście nie posiadał i raczej szybko nie będzie miał okazji, żeby je zdobyć. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, będzie musiał liczyć się z odpowiedzialnością za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Uszkodzony samochód posklejał taśmą klejącą

Podczas kontroli mundurowi zwrócili również uwagę na stan techniczny pojazdu. Wóz miał między innymi uszkodzone zderzaki oraz urwane lusterko. Kierowca nic sobie jednak z tego nie robił, a usterki próbował naprawić... przy pomocy taśmy klejącej. Efekt jest widoczny na zdjęciu znajdującym się poniżej.

Po pijaku uczył się jeździć samochodem. Uszkodzone auto posklejał taśmą

i

Autor: Policja Dolnośląska W trakcie "nauki jazdy" 35-latek uszkodził samochód. Auto... posklejał taśmą klejącą.
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Makabra w Krakowie: z okna wieżowca wypadła kobieta