Wszystko się nagrało!

Po włamaniu zapomnieli worka z łupem. Przestępcy jak z „Gangu Olsena”

2022-12-22 12:07

Dwóch mężczyzn włamało się do budynku w jednej z miejscowości w gminie Olszyna pod Lubaniem. Gdy splądrowali wnętrze uciekli z miejsca przestępstwa. Zapomnieli jednak zabrać worka ze łupem, w którym był m.in. rejestrator monitoringu, który wszystko nagrał. Przestępcy jak z „Gangu Olsena” wkrótce byli w rękach mundurowych.

Włamanie do budynku w gminie Olszyna 

Policjanci z Lubania zostali zawiadomieni o włamaniu do tymczasowo niezamieszkałego budynku w jednej z miejscowości w gminie Olszyna. Na miejscu okazało się, że jeden ze sprawców wszedł po drabinie na dach budynku, a następnie wybił szybę w oknie i dostał się do wnętrza domu. - Chwilę później otworzył drzwi wejściowe drugiemu mężczyźnie i zaczęli razem plądrować znajdujące się w środku pomieszczenia. Sprawcy ukradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość m.in. osprzęt elektryczny, papier, kable, nożyce, toster, książki, a nawet kawę - mówi asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z KPP w Lubaniu.

Właściciel posesji straty oszacował na około 4 tysięcy złotych. W jednym z pomieszczeń natomiast znalazł worek z przygotowanym do wyniesienia… rejestratorem, którego zapomnieli zabrać złodzieje.

- Po jego uruchomieniu odtworzono zapis z kamer monitoringu, na którym widać było postać dwóch mężczyzn. Ciągnęli oni za sobą wózek z drabiną. Policjanci, mając dobre rozpoznanie środowiska przestępczego, szybko wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem – dodaje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

Niedługo potem w jednym z mieszkań na terenie Olszyny doszło do zatrzymania ukrywającego się w łazience 43-latka. Drugi z mężczyzn, 57-latek bez stałego miejsca zamieszkania, został zatrzymany chwilę później.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty za kradzież z włamaniem, za co grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Po włamaniu zapomnieli worka z łupem. Wszystko się nagrało! Włamywacze jak z „Gangu Olsena”