„Po Wrocławiu biega niedźwiadek”. To zgłoszenie postawiło służby na równe nogi

i

Autor: Straż Miejska we Wrocławiu/pixabay

„Po Wrocławiu biega niedźwiadek”. To zgłoszenie postawiło służby na równe nogi

2022-02-07 9:20

- Mały niedźwiadek biega po terenach przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia – takie zgłoszenie dostały służby we Wrocławiu od kierowców. Na miejsce ruszyli strażnicy miejscy, którzy przy pomocy drona szukali zwierzaka.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 4 lutego, przed południem. - Około godziny 11:20 dostaliśmy informację z Centrum Zarządzania Kryzysowego o małym niedźwiadku biegającym przy AOW niedaleko ulicy Kamieńskiego – poinformowała wrocławska straż miejska.

Na miejsce skierowano strażników z Animal Patrol. Teren, na którym mógł przebywać niedźwiadek był bardzo rozległy, dlatego poszukiwania były prowadzone również przy pomocy drona. Niestety, przez kilka godzin nie udało się namierzyć zwierzaka. O godz. 16 poszukiwania zostały zakończone.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. Nie żyje kierowca matiza staranowanego przez porsche

Początkowo planowano, że poszukiwania zostaną wznowione w sobotę (5 lutego), ale ostatecznie zdecydowano, że na razie nie będą prowadzone. Przynajmniej do czasu, kiedy pojawiłyby się kolejne informacje o tym, że maluch rzeczywiście znajduje się na tym terenie. Nie można bowiem wykluczyć, że został on pomylony, np. z kudłatym psem.

Gdyby jednak doniesieniu o niedźwiadku się potwierdziły, nie byłby to pierwszy przypadek poszukiwań dzikiego zwierzęcia we Wrocławiu w ostatnim czasie. Na przykład w październiku 2020 roku w stawie na Rędzinach wrocławianie natknęli się na krokodyla, który został schwytany i trafił do wrocławskiego zoo.

Sonda
Często widzisz dzikie zwierzęta?