Porsche zmiażdżyło matiza. Kierowca nie żyje, sprawca uciekł. Obława policji!

i

Autor: Policja Wrocław

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. Nie żyje kierowca matiza staranowanego przez porsche

2022-02-05 12:35

Tragiczny wypadek na al. Sobieskiego we Wrocławiu. Porsche prawdopodobnie staranowało daewoo matiza, którego kierowca zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca drugiego samochodu uciekł z miejsca zdarzenia.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 4 lutego, po godz. 21. Na al. Jana III Sobieskiego zderzyły się dwa samochody osobowe jadące w kierunku centrum Wrocławia. Z nieoficjalnych na razie doniesień wynika, że na wysokości ulicy Wilanowskiej rozpędzone porsche z dużą siłą uderzyło w tył daewoo matiza. Oba auta wypadły z jezdni, a matiz został wręcz zmiażdżony.

- Niestety, pomimo podjętej reanimacji, kierujący pojazdem daewoo poniósł śmierć, a osoba bądź osoby przemieszczające się drugim z uczestniczących w zdarzeniu aut marki Porsche, oddaliły się z miejsca. Policjanci w wyniku prowadzonych natychmiastowo działań zatrzymali 31-latka mogącego mieć związek z tym wypadkiem - powiedział sierżant sztabowy Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. Nie żyje kierowca matiza staranowanego przez porsche

Na miejscu przez wiele godzin były prowadzone czynności pod nadzorem prokuratora, a brali w nich udział policyjni technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego. Na miejsce ściągnięto również przewodników z psami tropiącymi, którzy brali udział w obławie na osoby, które uciekły z porsche.

- Funkcjonariusze wyjaśniają teraz dokładny przebieg i okoliczności tego wypadu, sprawdzają między innymi, czy porsche podróżowały inne osoby – dodaje Noga.

Policja poszukuje świadków

Mundurowi zwracają się ponadto z apelem do osób, które były świadkiem tego zdarzenia lub mają informację na temat jego przebiegu bądź osób w nim uczestniczących o kontakt pod numer 47 87 128 20 lub 112. Każdy informacja będzie skrupulatnie weryfikowana przez policjantów.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?