Policjant postrzelony w głowę przez włamywacza. Dramatyczne sceny w Czerńczycach

i

Autor: pixabay/KWP Łódź

Policjant postrzelony w głowę przez włamywacza. Dramatyczne sceny w Czerńczycach

2022-02-04 7:27

Mrożące krew w żyłach wydarzenia rozegrały się w czwartek, 3 lutego, wieczorem w Czerńczycach w powiecie ząbkowickim. Włamywacz podczas rabowania mieszkania postrzelił policjanta w głowę. Funkcjonariusz trafił do szpitala, a napastnik za kraty.

Mieszkańcy Czerńczyc, niewielkiej wsi w gminie Ziębice w powiecie ząbkowickim, są w szoku. W czwartek ok. godz. 19 do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do włamania. - Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca jest mocno pobudzony i zachowuje się w sposób irracjonalny, a chwilę wcześniej siłowo wyłamał drzwi. Ponieważ jego zachowanie mogło zagrażać życiu mieszkańców, mundurowi musieli działać błyskawicznie - mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Policjanci próbowali nawiązać kontakt z włamywaczem, ale było to utrudnione. Gdy weszli na korytarz prowadzący wprost do lokalu, 31-latek wyciągnął pistolet, otworzył drzwi od pomieszczenia, w którym przebywał i oddał strzał.

- Kula trafiła jednego z policjantów w głowę. Mężczyzna ten został niezwłocznie obezwładniony i zatrzymany. Chwilę później zabezpieczono też pistolet pneumatyczny, którego użył podczas czynnej napaści na funkcjonariusza – dodaje Dutkowiak.

Ranny policjant trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a obrażenia okazały się powierzchowne.

Policyjny pościg za naćpanym 23-latkiem

Tymczasem dalsze czynności mundurowych potwierdziły, że napastnik prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających i był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?