Pociągi do Görlitz już kursują

i

Autor: Koleje Dolnośląskie

Pociągi do Görlitz już kursują. Kiedy wrócą połączenia kolejowe do Czech?

2021-06-02 9:40

Koleje Dolnośląskie przywróciły kursowanie pociągów do Görlitz. Uruchomienie połączeń pozwoli m.in. na dalszą podróż na popularnej trasie do Drezna. Niestety, po raz kolejny został przesunięty termin uruchomienia sezonowych połączeń do Czech.

Koleje Dolnośląskie przywróciły kursowanie pociągów do Görlitz. Połączenia te pozostawały zawieszone od 12 kwietnia ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną. Na skutek zmian w zasadach podróżowania do Niemiec, które weszły w życie 30 maja, pociągi znów mogą przekraczać granicę.

- Ze względu na zmianę zasad podróży do Niemiec oraz brak konieczności wykonywania testów na obecność koronawirusa, postanowiliśmy w pierwszej kolejności przywrócić połączenie do Görlitz, które w okresie wakacyjnym cieszy się dużą popularnością - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Uruchomienie połączeń pozwoli również na dalszą podróż, w tym m.in. na popularnej trasie do Drezna. Ponieważ Polska została skreślona z listy obszarów wysokiego ryzyka zakażeniem COVID-19, podróżni nie będą musieli już wykonywać obowiązkowego testu na obecność wirusa oraz poddawać się kwarantannie.

Na początku czerwca miały również wrócić sezonowe połączenia do czeskiego Adrspachu. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną w Czechach i obowiązujące obostrzenia ich uruchomienie po raz kolejny zostało przesunięte - pociągi wrócą na trasy najwcześniej 26 czerwca.

- Jesteśmy gotowi do reaktywacji kolejnych połączeń i wierzymy, że ich przywrócenie to kwestia najbliższych tygodni - dodaje Bartłomiej Rodak. - Stale monitorujemy pod tym kątem sytuację epidemiczną.

Nowa ścieżka rowerowa we Wrocławiu, od Karkonoskiej do Francuskiej