Podczas nielegalnego wyścigu zginęły dwie osoby. Sąd zmniejszył wyrok głównemu oskarżonemu

i

Autor: pexels.com Podczas nielegalnego wyścigu zginęły dwie osoby/zdjęcie ilustracyjne

Zaskakująca decyzja sądu

Podczas nielegalnych wyścigów zginęły dwie osoby. Jeden ze skazanych zostanie na wolności

2022-12-13 14:47

Oskar L. został prawomocnie skazany na 1,5 roku więzienia w procesie dotyczącym śmiertelnego potrącenie samochodem dwóch osób podczas nielegalnego wyścigu ulicznego w Jeleniej Górze. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował, że młody mężczyzna zostanie na wolności.

Jelenia Góra. Tragedia podczas nielegalnych wyścigów ulicznych

Do tragedii doszło w październiku 2018 r. 25-letni wówczas Łukasz O. i 21-letni Oskar L. mieli, zdaniem prokuratury, uczestniczyć w nielegalnym wyścigu samochodowym ulicami Jeleniej Góry. Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł w październiku tego roku przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu. Łukasz O. został skazany na karę siedmiu lat więzienia, zaś L. na 1,5 roku pozbawienia wolności.

Obrońca Oskara L. złożył wniosek o odbywanie kary pozbawienia wolności przez skazanego w systemie dozoru elektronicznego. - Z tym wnioskiem nie zgodziła się prokuratura, ale Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze orzekł na korzyść L. i będzie on mógł odbywać karę w dozorze elektronicznym – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Prokuratura złoży zażalenie od decyzji sądu – zaznaczył prokurator.

Według śledczych, młodzi mężczyźni prowadzili auta z prędkością od 160 do 180 km/h. Po drodze minęli trzy skrzyżowania i sześć przejść dla pieszych, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h – wynika z ustaleń śledztwa.

Zdaniem prokuratury, kierujący seatem Łukasz O., wyprzedzając drugiego uczestnika nielegalnego wyścigu, wjechał na przejście dla pieszych i uderzył w dwie osoby prawidłowo przechodzące przez jezdnię. 47-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna zginęli na miejscu.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana