Podczas nielegalnego wyścigu zginęły dwie osoby. Sąd zmniejszył wyrok głównemu oskarżonemu

i

Autor: pexels.com Podczas nielegalnego wyścigu zginęły dwie osoby/zdjęcie ilustracyjne

Dramat na ulicy w Jeleniej Górze

Podczas nielegalnego wyścigu zginęły dwie osoby. Sąd zmniejszył wyrok głównemu oskarżonemu

2022-10-19 14:12

Na karę 7 lat więzienia skazał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Łukasza O., oskarżonego o śmiertelne potrącenie samochodem dwóch osób podczas nielegalnego wyścigu ulicznego w Jeleniej Górze w 2018 r. Drugi z oskarżonych w tej sprawie – Oskar L. usłyszał wyrok 1,5 rok więzienia.

Dwie osoby zginęły w Jeleniej Górze. Wyroki za nielegalny wyścig

Wyrok w tej bulwersującej sprawie zapadł w środę, 19 października, przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu. Sąd zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, który skazał Łukasza O. na 8 lat więzienia. W apelacji O. usłyszał wyrok 7 lat więzienia, zmieniona została również kwalifikacja czynu, którego się dopuścił oskarżony. Drugi z oskarżonych w tej sprawie – Oskar L. usłyszał wyrok 1,5 rok więzienia – taki sam jak w pierwszej instancji.

Do makabry na ulicy w Jeleniej Górze doszło w październiku 2018 r. 25-letni Łukasz O. i 21-letni Oskar L. mieli, zdaniem prokuratury, uczestniczyć w nielegalnym wyścigu samochodowym ulicami miasta.

Według śledczych, młodzi mężczyźni prowadzili auta z prędkością od 160 do 180 km na godzinę. Po drodze minęli trzy skrzyżowania i sześć przejść dla pieszych, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 100 km na godzinę – wynika z ustaleń śledztwa.

Zdaniem prokuratury, kierujący seatem Łukasz O., wyprzedzając drugiego uczestnika nielegalnego wyścigu, wjechał na przejście dla pieszych i uderzył w dwie osoby prawidłowo przechodzące przez jezdnię. 47-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna zginęli na miejscu.

Wyroki wydane w środę (19 października) przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu są prawomocne.

Tragiczny wypadek na trasie koło Ogorzelca