Przyjął młodą Ukrainkę do domu, a potem zgwałcił. Koszmar we Wrocławiu  --

i

Autor: SHUTTERSTOCK Przyjął młodą Ukrainkę do domu, a potem zgwałcił. Koszmar we Wrocławiu --

Podejrzany o gwałt na Ukraince z policyjnym dozorem. Prokuratura złożyła zażalenie na brak aresztu

2022-03-16 14:35

Wrocławska prokuratura złożyła do sądu zażalenie na odmowę zastosowania aresztu wobec mężczyzny podejrzanego o gwałt na młodej Ukraince. Sąd ustanowił wobec niego tylko dozór policji. Mężczyznę zatrzymano w poprzednią środę, 9 marca.

Do gwałtu miało dojść w środę, 9 marca, we Wrocławiu. W niecałe dwie godziny od zgłoszenia przestępstwa policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o jego dokonanie. - Po wzmożonych i intensywnych działaniach policjantów, został zatrzymany 49-latek podejrzewany o dokonanie zgwałcenia 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna siłą doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Wcześniej poznał dziewczynę, oferując swą pomoc za pośrednictwem portalu internetowego. Przyjął ją do swojego mieszkania i dokonał tego brutalnego przestępstwa - mówił wówczas rzecznik policji Łukasz Dutkowiak.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut gwałtu i skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt na trzy miesiące. Zdaniem prokuratury, zgromadzony materiał dowodowy uprawdopodobnił fakt popełnienia przez podejrzanego zarzuconego mu przestępstwa i z uwagi na realną obawę matactwa procesowego z jego strony tylko zastosowanie środka izolacyjnego zagwarantuje zabezpieczenie prawidłowego toku prowadzonego śledztwa.

Miejsca noclegowe dla uchodźców w hali Orbita we Wrocławiu. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Samolot z uchodźcami przyleciał do Wrocławia

W sobotę (12 marca) sąd nie uwzględnił wniosku o areszt, zastosował wobec podejrzanego dozór policji i nakazał mu raz w tygodniu stawiać się na komisariacie policji. - Jako prokurator generalny wydałem polecenie złożenia zażalenia od niezrozumiałej decyzji sądu, który odmówił tymczasowego aresztowania podejrzanego o gwałt na uciekającej przed wojną młodej Ukraince - napisał w niedzielę na Twitterze Zbigniew Ziobro.

W środę, 16 marca, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska poinformowała, że prokurator złożył tego dnia zażalenie na decyzję sądu. Nie wiadomo na razie, kiedy sąd je rozpozna.

Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?