Zgwałcił Ukrainkę, sąd go wypuścił na wolność. Zbigniew Ziobro reaguje

i

Autor: Jacek Kozioł / Super Express/ Dolnośląska Policja Zgwałcił Ukrainkę, sąd go wypuścił na wolność. Zbigniew Ziobro reaguje

Zgwałcił Ukrainkę, sąd wypuścił go na wolność. Zbigniew Ziobro reaguje

2022-03-13 16:08

Krzysztof J., 49-letni mężczyzna, który miał zgwałcić 19-letnią Ukrainkę we Wrocławiu wyszedł na wolność. Po bulwersującej dla wielu decyzji zareagował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Polecił złożenie odwołania od odmowy przez sąd zastosowania aresztu tymczasowego dla podejrzanego o gwałt na młodej kobiecie. Mężczyzna został zatrzymany w środę (9.03.2022) we Wrocławiu.

O tym, że sąd wypuścił na wolność 49-latka podejrzewanego o gwałt na Ukraince informowaliśmy w sobotę (12.03.2022) w naszym serwisie. Ta decyzja wywołała burzę nie tylko w internecie. Zareagował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Jako prokurator generalny wydałem polecenie złożenia zażalenia od niezrozumiałej decyzji sądu, który odmówił tymczasowego aresztowania podejrzanego o gwałt na uciekającej przed wojną młodej Ukraince - napisał na Twitterze. Przypomniijm we Wrocławiu w środę w niecałe dwie godziny od zgłoszenia przestępstwa zgwałcenia policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa.

Czytaj też: Wrocław. Sutenerzy polują na młode Ukrainki! "Starszą panią wyrzucą z auta, a młodą zawiozą wiadomo gdzie"

- Po wzmożonych i intensywnych działaniach policjantów, został zatrzymany 49-latek podejrzewany o dokonanie zgwałcenia 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna siłą doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Wcześniej poznał dziewczynę, oferując swą pomoc za pośrednictwem portalu internetowego. Przyjął ją do swojego mieszkania i dokonał tego brutalnego przestępstwa - mówił w środę rzecznik policji Łukasz Dutkowiak.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut gwałtu i w piątek skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt na trzy miesiące. Zdaniem prokuratury, zgromadzony materiał dowodowy uprawdopodobnił fakt popełnienia przez podejrzanego zarzuconego mu przestępstwa i z uwagi na realną obawę matactwa procesowego z jego strony tylko zastosowanie środka izolacyjnego zagwarantuje zabezpieczenie prawidłowego toku prowadzonego śledztwa.

W sobotę sąd nie uwzględnił wniosku o areszt, zastosował wobec podejrzanego dozór policji i nakazał mu raz w tygodniu stawiać się na komisariacie policji

Sonda
Jaka powinna być w Polsce kara za gwałt?
Ruszył proces zwyrodnialca oskarżonego o gwałt na nastolatku