Pogoda oszaleje. Burza i upał we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [DWA ALERTY IMGW]

i

Autor: pixabay Pogoda oszaleje. Burza i upał we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [DWA ALERTY IMGW]

Pogoda oszaleje. Burze i upały we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [DWA ALERTY IMGW 29.06.2022]

2022-06-29 7:38

Pogoda we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy naszego regionu muszą mieć się w środę, 29 czerwca, na baczności. Czeka nas ekstremalna pogoda – niemiłosierny upał i groźne burze. Synoptycy wydali aż dwa ostrzeżenia II stopnia.

Wrocław i Dolny Śląsk - pogoda 29.06.2022

Pogoda we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w środę, 29 czerwca. To nie będzie spokojny dzień w naszym regionie. Od rana jest pochmurno. Już po godz. 6 rano pojawiły się burzowe chmury w okolicach Jeleniej Góry. Najbardziej ekstremalna aura czeka nas jednak później.

Gdzie jest burza?

Od godz. 12 na Dolnym Śląsku obowiązuje strzeżenie meteo II stopnia przed burzami z gradem. Najsilniejsze natężenie zjawisk prognozowane jest na godziny wieczorne i nocne.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek, 29 czerwca, od godz. 12, do godz. 3 we wtorek, 30 czerwca.

Ostrzeżenie przed upałami

Najbardziej groźne burza mogą wystąpić w nocy, z kolei w ciągu dnia czeka nas kolejny dzień upałów. Dlatego synoptycy ostrzegają również przed bardzo wysoką temperaturą.

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

Ten alert obowiązuje natomiast we wtorek, 29 czerwca, od godz. 10 do godz. 20.

Wichura na Dolnym Śląsku. Ponad 1300 interwencji straży.
Sonda
Czy boisz się burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE