JerzyGorecki

i

Autor: pixabay/JerzyGorecki

Pogodowy alarm dla Dolnego Śląska. Nadchodzą wichury i zamiecie śnieżne

2022-01-27 14:43

Pogodowy alarm dla Dolnego Śląska. Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie pozostawiają złudzeń – czeka nas fatalna pogoda. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy silnego wiatru, ostrzeżenie II stopnia ostrzega przed zamieciami i zawiejami. Oto najnowsza prognoza pogody dla Dolnego Śląska.

Ostrzeżenie przed wichurami

Przed nami fatalna pogoda we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował ostrzeżenia I stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Chodzi o silny wiatr. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniano na 90 proc.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego-zachodu – informuje synoptyk IMGW-PIB Marek Kurowski.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku (28 stycznia) od północy do godz. 14 w piątek. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, ostrzeżenie może być aktualizowane. Niestety, nie można wykluczyć, że siła wiatru będzie z czasem rosnąć.

Tragiczna wichura na Dolnym Śląsku. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Potężna wichura we Wrocławiu

Ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi

Na tym nie koniec. Na południu regionu, dla powiatów: lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, kłodzkiego, wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, głoszono również ostrzeżenie II stopnia (pomarańczowe) dotyczące zawiei i zamieci śnieżnych.

Prognozowane są zawieje śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?