Pogrzeb Krzysztofa Balawejdera

Wrocławianie pożegnali prezesa MPK. "Mkną po szynach niebieskie tramwaje"

2023-01-24 19:52

Pogrzeb Krzysztofa Balawejdera. We wtorek, 24 stycznia, odbył się pogrzeb prezesa MPK, który zmarł niespodziewanie 19 stycznia. W ostatniej drodze towarzyszyło mu wielu wrocławian.

Pogrzeb Krzysztofa Balawejdera

Pogrzeb Krzysztofa Balawejdera zaplanowany został na wtorek, 24 stycznia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 14 mszą świętą w kościele pw. św. Faustyny we Wrocławiu, przy ul. Maksymiliana Jackowskiego. Przed ołtarzem znalazła się urna z prochami zmarłego owinięta w charakterystyczny żółty szalik, z którym nie rozstawał się prezes MPK.

W pogrzebie, oprócz rodziny i najbliższych, uczestniczyli przyjaciele i koledzy z pracy, przedstawiciele władz miasta i służb miejskich, a także wielu wrocławian. Wszyscy chcieli pożegnać Krzysztofa Balawejdera podczas jego ostatniej, ziemskiej drogi. Po mszy świętej kondukty żałobny udał się na cmentarz parafialny przy ul. Smętnej, gdzie prezes MPK został pochowany.

Na koniec uroczystości z głośników popłynęła piosenka Marii Koterbskiej "Mkną po szynach niebieskie tramwaje".   

Przypomnijmy, że prezes MPK zmarł nagle, 19 stycznia. Tego dnia miał uczestniczyć w… trzech pogrzebach pracowników spółki, którą zarządzał.

Tymczasem w siedzibie MPK przy ulicy Prusa 75-79 do piątku (27 stycznia) w godzinach 8 – 16 wystawiona będzie księga kondolencyjna.

Listen on Spreaker.