Pójdą siedzieć na długie lata. Profesjonalna fabryka metamfetaminy, milion tabletek

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Pójdą siedzieć na długie lata. Profesjonalna fabryka metamfetaminy, milion tabletek

Pójdą siedzieć na długie lata. Profesjonalna fabryka metamfetaminy, milion tabletek

2022-03-08 17:32

Za produkcję i sprzedaż narkotyków w hurtowych ilościach pójdą siedzieć na długie lata. W fabryce metamfetaminy w powiecie bolesławieckim policjanci znaleźli niemal profesjonalną linię produkcyjną. Miliony tabletek z pseudoefedryną miały posłużyć do produkcji metamfetaminy. Jest wyrok dla dilerów i twórców narkotyków.

Na kary od 7,5 roku do 9 lat więzienia skazał jeleniogórski sąd czterech mężczyzn oskarżonych o handel i wytwarzanie metamfetaminy. Według prokuratury oskarżeni z produkcji i handlu narkotykami uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wyrok jest nieprawomocny. Mężczyźni pójdą siedzieć na długie lata. Stworzyli niemal profesjonalną fabrykę metamfetaminy. Wpadli w styczniu 2019 roku i ponad trzy lata czekali na wyrok. Za kratami posiedzą jeszcze długo.

Zobacz też: Nowy rozkład jazdy pociągów na Dolnym Śląsku. Zmiany wchodzą w życia 13 marca

Czterech mężczyzn, w wieku od 39 do 50 lat, zostało zatrzymanych przez policję w styczniu 2019 r. Wówczas w jednej z posesji na terenie powiatu bolesławieckiego policjanci znaleźli linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy oraz blisko milion tabletek zawierających pseudoefedrynę, wykorzystywaną do produkcji tego narkotyku. Zabezpieczono wtedy również blisko dwa kilogramy metamfetaminy i ponad 80 gramów marihuany – przypomina Polska Agencja Prasowa.

gen. Jan Rajchel: Każdy dzień wojny osłabia Rosję. Siły im się wyczerpują [Super Raport]

Według śledczych w zlikwidowanej wytwórni metamfetaminy wyprodukowano niemal osiem kilogramów tego narkotyku i próbowano wyprodukować kolejnych 36 kilogramów. Proceder trwał od października 2018 r. do stycznia 2019 r. – poinformował w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasza Czułowski.

Czterej mężczyźni zostali oskarżeni o wytworzenie znacznej ilości metamfetaminy, a dwóch z nich również o posiadanie narkotyków. Według prokuratury oskarżeni z produkcji i handlu narkotykami uczynili sobie stałe źródło dochodu. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał oskarżonych za winnych zarzucanych im czynów i skazał ich na kary od 7,5 roku więzienia do 9 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Sonda
Czy kary za handel narkotykami powinny być wyższe?