Policjanci nie mogli w to uwierzyć. Ciężarówka bez jednego koła jechała autostradą A4

i

Autor: Policja Oława Policjanci nie mogli w to uwierzyć. Ciężarówka bez jednego koła jechała autostradą A4

szok po oławą

Policjanci nie mogli w to uwierzyć. Ciężarówka bez jednego koła jechała autostradą A4

2023-05-11 12:32

Policjanci oławskiej drogówki byli w szoku, gdy zobaczyli ciężarówkę marki DAF na autostradzie A4. W pojeździe brakowało bowiem… koła. Kierowca nie wiedział jednak w tym żadnego problemu.

Do zdarzenia doszło w środę, 10 maja. Funkcjonariusze drogówki prowadzili kontrole drogowe w rejonie Oławy i około godz. 9 pojawili się na autostradzie A4. Na jezdni w kierunku Wrocławia zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym marki DAF, w którym… brakowało jednego koła!

- Jak się okazało 46-letni kierowca nie widział problemu w braku prawego koła tylnej osi naczepy. Mając pełny ładunek świadomie kontynuował jazdę - relacjonuje asp. szt. Wioletta Polerowicz z oławskiej policji.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny, zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano kierowcy dalszej jazdy samochodem niesprawnym technicznie. Ciężarówka została odholowana na pobliski parking.

- Pamiętajmy, że decydując się na jazdę samochodem niesprawnym technicznie narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu – dodaje Wioletta Polerowicz.

Młody kierowca bmw przesadził z prędkością. Po zatrzymaniu zaskoczył policjantów!