Ponad 13 mln zł ukryte w mieszkaniu na Dolnym Śląsku! CBŚP rozbiło grupę przestępczą [WIDEO]

2020-08-05 15:52 mar
CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą
Autor: CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 9 osób, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która poprzez działającą legalnie hurtownię farmaceutyczną i apteki, zdobywała tabletki zawierające pseudoefedrynę, a następnie sprzedawała je polskim i czeskim gangom. W jednym z mieszkań na Dolnym Śląsku policjanci znaleźli ponad 13 milionów złotych w gotówce.

Policjanci z poznańskiego CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili we wtorek (4 sierpnia) akcję, podczas której zatrzymali 8 osób, a jedną doprowadzili z zakładu karnego. W czasie akcji przeszukano kilkanaście miejsc na terenie województwa dolnośląskiego. W jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli ponad 13 milionów złotych w gotówce. Pieniądze ukryte były w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli też należące do podejrzanych samochody, motocykle i biżuterię o łącznej wartości ponad 300 tys. zł.

13 mln zł ukryte w mieszkaniu na Dolnym Śląsku! CBŚP rozbiło grupę przestępczą.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała głównie w województwie dolnośląskim. Członkowie grupy za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznej oraz aptek i punktów aptecznych zdobywali leki zawierające pseudoefedrynę. Następnie pozyskane w ten sposób tabletki sprzedawali jako prekursory grupom przestępczym działającym w Polsce i w Czechach. Jak ustalono, nielegalny towar trafiał na teren niemal całego kraju oraz do Czech, gdzie była produkowana metamfetamina.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Krajowa w Poznaniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami służącymi do produkcji metamfetaminy oraz prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.