Przemytnicy narkotyków zatrzymani

Ponad 50 kg narkotyków miało trafić z Niemiec do Polski. Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn

2022-07-22 10:23

Dwaj młodzi mężczyźni próbowali przemycić z Niemiec do Polski 54 kg amfetaminy oraz blisko 200 ml płynnego narkotyku. Narkotyki o wartości 400 tys. zł ukryte były w specjalnym schowku znajdującym się w bagażniku samochodowym. 26-latkowi i jego o rok starszemu koledze grozi teraz 15 lat więzienia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Wspólne działania policjantów z wrocławskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszy dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej w Świnoujściu doprowadziły do zatrzymania dwóch osób przemycających narkotyki z Niemiec do Polski. Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 27 lat zostali zatrzymani na terenie powiatu zgorzeleckiego. Podczas przeszukania ich samochodu policjanci znaleźli specjalny schowek ukryty w bagażniku. W środku znajdowało się 54 kg amfetaminy oraz blisko 200 ml płynnego narkotyku. Według śledczych z takiej ilości przejętych substancji można było przygotować prawie 55 tys. porcji handlowych narkotyków o czarnorynkowej wartości 400 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: 10-letnia Ukrainka zaginęła we Wrocławiu. Dziewczynkę odnalazł Rambo

Funkcjonariusze zabezpieczyli także sprzęt elektroniczny i nośniki danych, które będą teraz poddane dokładnej analizie. Śledczy obecnie ustalają, gdzie miały trafić przejęte narkotyki.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozić im może nawet 15 lat więzienia. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Jechał "pod prąd" drogą ekspresową niedaleko Świecia