Popękane ściany, zablokowane drzwi i okna! Kamienica na Traugutta uszkodzona przez sąsiednią budowę? [ZDJĘCIA, AUDIO]

2019-05-13 10:27

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Traugutta są przerażeni! W ubiegłym tygodniu doszło do osunięcia budynku. Popękały ściany, a drzwi i okna trudno otworzyć. W sąsiedztwie powstaje nowy apartamentowiec i to właśnie w budowie prowadzonej przez dewelopera mieszkańcy kamienicy dopatrują się przyczyny zniszczeń.

Mieszkańcy boją się i nie wiedzą, co ich jeszcze czeka. Na ulicy Traugutta we Wrocławiu budynek osunął się i uwięził lokatorów. Mieszkańcy nie mogli otworzyć drzwi i okien. A wszystko przez prace budowlane w na sąsiedniej działce, gdzie powstaje apartamentowiec. Prace budowlane stanęły, ale  mieszkańcy wciąż się boją, że budynek się zawali.

- Siedzimy po nocach i nasłuchujemy, czy coś się nie dzieje. Zrobiłam nawet mapę pęknięć w mieszkaniu, które się powiększają - przyznaje jedna z lokatorek kamienicy. - Zadzwoniła do mnie żona i powiedziała, że jest problem z otwarciem i zamknięciem drzwi, ściany popękały i od południa słyszała dźwięk sypiącego się piasku - dodaje inny z lokatorów.

>>> Jelenia Góra: Podwiózł kolegę po odbiór auta z policyjnego parkingu. Obaj nie mieli prawa jazdy

Kamienica przy ul. Traugutta 80 należy do gminy. Katarzyna Zalewska z Wrocławskich Mieszkań przekonuje, że mieszkańcom nic już nie zagraża, a na remont kamienicy wkrótce zostanie ogłoszony przetarg.

- Osunięcie gruntu nie wynikało ze złej konstrukcji budynku. Firma deweloperska wykonując dodatkowe wzmocnienia prawdopodobnie natrafiła na poduszkę powietrza - wyjaśnia Katarzyna Zalewska. Przyczyna jest jednak niejednoznaczna.

W trakcie odwiedzin w kamienicy nasza reporterka spotkała Adama Szymkiewicza, który wykonywał prace georadarem. - Jest podejrzenie, że jest drugi poziom piwnic - opowiada Szymkiewicz.

Mieszkańcy zażądali podania oficjalnej przyczyny osunięcia kamienicy na piśmie. Liczą też, że miasto szybko upora się z pękniętymi ścianami, pleśnią czy zablokowanymi oknami.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA, Patrycji Nawrockiej:

Czytaj także: Wyjątkowe na skalę światową budowle na Dolnym Śląsku. Robią wrażenie! [TOP 15]

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE