Poszedł do sklepu bez maseczki. Najbliższe 7 miesięcy spędzi za kratkami

i

Autor: KMP Wałbrzych Poszedł do sklepu bez maseczki. Najbliższe 7 miesięcy spędzi za kratkami

Poszedł do sklepu bez maseczki. Najbliższe 7 miesięcy spędzi za kratkami

2021-12-23 9:54

Brak wymaganej maseczki okazał się brzemienny w skutkach dla 29-letniego mężczyzny zatrzymanego przez policję w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku. Mężczyzna został wylegitymowany przez funkcjonariuszy, gdy wszedł do sklepu bez maseczki. Podczas kontroli okazało się jednak, że 29-latek jest poszukiwany listem gończym.

W poniedziałek (20 grudnia) policjanci z Boguszowa-Gorc postanowili wylegitymować mężczyznę, który wszedł do sklepu przy ul. Strażackiej bez wymaganej maseczki. Interwencja miała skończyć się jedynie na mandacie karnym, ale w trakcie kontroli okazało się, że 29-letni mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Przemyślu. 29-latek miał do odbycia karę 7 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej oszustwa.

ZOBACZ TEŻ: Poszukiwany przestępca zatrzymany w Pasażu Grunwaldzkim. Wpadł, bo nie miał maseczki

Mężczyzna został zatrzymany i prosto ze sklepu trafił do aresztu. Następnego dnia 29-latek został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Zbliżające się święta 29-latek spędzi więc nie z rodziną, a w więzieniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wpadł, bo nie miał maseczki. Teraz grozi mu kilka lat więzienia

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Nie chcieli założyć maseczek. Policja użyła paralizatora