WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!

i

Autor: Katarzyna Zaremba (archiwum SE), pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Potężna eksplozja obudziła mieszkańców Polkowic. Złodzieje wysadzili bankomat

2021-12-06 11:41

W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 grudnia) nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Nie wiadomo na razie, jaka suma padła łupem przestępców. Złodziei poszukuje policja.

Głośna eksplozja obudziła w nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 grudnia) mieszkańców Polkowic. Ok. godz. 3.30 nad ranem nieznani sprawcy wysadzili bankomat zlokalizowany w dawnej placówce bankowej przy ul. Wołodyjowskiego. Siła wybuchu niemal kompletnie zniszczyła bankomat, poważnie uszkodzony został też budynek. Na chwilę obecną nie wiadomo, jaka suma padła łupem przestępców.

- Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w tej sprawie – poinformował mł. asp. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Grupa dochodzeniowa zabezpieczyła materiał dowodowy do analizy. Poszukujemy sprawców tego przestępstwa.

To kolejny w ostatnim czasie tego typu napad na Dolnym Śląsku. 1 grudnia złodzieje wysadzili i okradli bankomat w Świeradowie-Zdroju. Sprawców do tej pory nie zatrzymano. Z kolei 31 października nieznani sprawcy wysadzili bankomat stojący przy wejściu do Biedronki przy ul. Sarniej we Wrocławiu. Eksplozja uszkodziła samo urządzenie i drzwi do sklepu, ale złodziejom nie udało się ukraść pieniędzy.

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych