Potrącił pieszych na chodniku i staranował ogrodzenie. Pijany kierowca szalał we Wrocławiu

i

Autor: Policja Wrocław Potrącił pieszych na chodniku i staranował ogrodzenie. Pijany kierowca szalał we Wrocławiu

Potrącił pieszych na chodniku i staranował ogrodzenie. Pijany kierowca szalał we Wrocławiu

2022-03-30 14:43

Niewiele brakowało, a we Wrocławiu doszłoby to strasznej tragedii. Pijany kierowca wjechał na chodnik, gdzie potrącił dwoje pieszych, a następnie rozbił autem ogrodzenie pobliskiej posesji. Na szczęście nie doszło do najgorszego.

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek, 29 marca, na ulicy Stabłowickiej we Wrocławiu. Osobowa mazda wjechała na chodnik na wysokości przystanku autobusowego i potrąciła dwoje pieszych. Następnie samochód uderzył w ogrodzenie posesji.

ZOBACZ TEŻ: Straszny wypadek pod Wrocławiem. Młody kierowca nie żyje, 20-latka w stanie krytycznym

Za kierownicą rozbitego auta siedział 64-letni mieszkaniec Wrocławia. Szybko okazało się, co mogło się przyczynić do groźnego zdarzenia. - W organizmie kierowcy alkomat wykazał ponad 1 promil alkoholu - mówi sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na szczęście ani 39-latka, ani towarzyszący jej 40-latek, których potrącił nietrzeźwy kierowca nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Również sprawca nie wymagał pomocy medycznej.

Policyjny pościg za młodą kobietą w Zgorzelcu. Suzuki nie miało szans z BMW

- Teraz o dalszym losie niepowiedzianego kierowcy zadecyduje sąd. Musi się on liczyć również z koniecznością pokrycia kosztów naprawy wyrządzanych szkód – dodaje Rafał Jarząb.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?