Potrzebujący wrocławianie otrzymali święconkę od biskupa. Caritas rozdało 300 paczek dla ubogich

2019-04-20 18:43
Arcybiskup Józef Kupny wręcza żywność mieszkańcom miasta
Autor: Paweł Trawka/Caritas Arcybiskup Józef Kupny wręcza żywność mieszkańcom miasta

W Wielką Sobotę na Ostrowie Tumskim arcybiskup Józef Kupny wręczył podopiecznym łaźni i jadłodajni prowadzonych przez wrocławską Caritas paczki z żywnością. W ten sposób rozdano 300 "święconek".

Z myślą o najuboższych mieszkańcach przygotowano 300 paczek, czyli w sumie 1500 kg żywności.

>>> Na koncert, kabaret i wystawę pójdą do kościoła. Pod Wrocławiem kościół przekształcono w ośrodek kultury! [GALERIA]

– W paczkach nasi ubodzy znajdą wielkanocną babkę, świąteczne wędliny, serki, żurek, cukier i bochenek świeżego chleba – wylicza Michał Brzezicki koordynator jadłodajni i łaźni Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Dary zakupione zostały dzięki życzliwości ofiarodawców. Część pozyskana została z Banku Żywności.

Niech to będą radosne i spokojne święta

Podczas spotkania na Ostrowie Tumskim życzenia dla mieszkańców złożył arcybiskup Józef Kupny.

- Ja także dzielę się z wami tą wielką radością zmartwychwstania Chrystusa. Zwycięstwa nad cierpieniem, nad śmiercią. Tą wielką radością, że po przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie wchodzimy w nową, głęboką i trwałą więź z Bogiem. Niech zatem Bóg będzie waszą radością i święta Zmartwychwstania będą dla was świętami radosnym i spokojnymi. Tego z całego serca wszystkim wam życzę. Życzę wam także tego, byście doświadczyli radości podczas spożywania tych pokarmów wielkanocnych. Dlatego chcemy was tymi pokarmami dzisiaj obdarować. I z całego serca życzę Świat błogosławionych, pełnych pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego - mówił metropolita wrocławski.

CZYTAJ TAKŻE: Komunikacja miejska w Wielkanoc 2019! Jak kursują tramwaje i autobusy we Wrocławiu? [INFORMATOR]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE