Powrót byłego prezydenta Wrocławia. Rafał Dutkiewicz zastąpił prezesa, który trafił do aresztu

i

Autor: pracodawcyrp.pl Powrót byłego prezydenta Wrocławia. Rafał Dutkiewicz został prezesem

Dutkiewicz został prezesem

Powrót byłego prezydenta Wrocławia. Rafał Dutkiewicz zastąpił prezesa, który trafił do aresztu

2023-03-30 9:44

Rafał Dutkiewicz, były wieloletni prezydent Wrocławia, został prezesem Pracodawców RP. Zastąpi na tym stanowisku byłego wiceministra skarbu Rafała Baniaka, który w lutym został aresztowany.

Rafał Dutkiewicz był prezydentem Wrocławia w latach 2002 – 2018. Potem odszedł z czynnej polityki, choć działał w różnych przedsięwzięciach samorządowych. Teraz wraca na arenę ogólnopolską, choć – przynajmniej na razie – nie polityczną.

- Decyzja ta został podjęta po uwzględnieniu wielu czynników, w tym doświadczenia Rafał Dutkiewicza oraz jego dotychczasowych dokonań, które uważamy za kluczowe dla dalszego rozwoju naszej organizacji – informuje w komunikacie Joanna Makowiecka-Gatza, przewodnicząca Rady Pracodawców RP.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że członkowie Rady powierzyli mi niezwykle trudne i odpowiedzialne zadanie – kierowanie największą i najsilniejszą organizacją zrzeszającą pracodawców i przedsiębiorców w Polsce. Wierzę, że moja wiedza na temat aktualnych potrzeb i oczekiwań środowisk biznesowych w Polsce oraz wieloletnia praca w administracji publicznej będą niezwykle pomocne w osiąganiu jak najlepszych rezultatów dla naszej organizacji - powiedział Rafał Dutkiewicz.

Poprzedni prezes Pracodawców RP, były wiceminister skarbu Rafał Baniak objął funkcję w styczniu 2022 roku. Na początku lutego br. został zatrzymany (zgadza się na podawanie nazwiska), jest podejrzany o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie, przebywa w areszcie.

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej to organizacja zrzeszająca pracodawców, działa od 1989 roku. Zdecydowana większość jej członków – 85 proc. – to firmy prywatne.

Plaga szczurów we Wrocławiu. Ten tłuścioch pływał w toalecie pani Renaty