Przewodnik turystyczny po Dolnym Śląsku dla rodzin z dziećmi

i

Autor: UMWD

Powstał przewodnik turystyczny po Dolnym Śląsku dla rodzin z dziećmi. Jak go zdobyć?

2021-07-07 14:51

„Paszport Młodego Odkrywcy – Dolny Śląsk” to przeznaczony dla dzieci 120-stronicowy, ilustrowany przewodnik po Dolnym Śląsku. Znajduje się w nim 50 rekomendowanych i sprawdzonych przez blogerów atrakcji, mnóstwo zadań do wykonania, zagadki, labirynty, przystępnie przekazana historia regionu oraz ciekawostki o każdym z opisanych miejsc. Bezpłatny przewodnik będzie dostępny w punktach turystycznych w regionie.

Jak zwiedzać Dolny Śląsk z dziećmi? Urząd Marszałkowski, wspólnie z autorami podróżniczego bloga „Ahoj! Przygodo”, wydał przewodnik po regionie dla rodzin z dziećmi. „Paszport Młodego Odkrywcy – Dolny Śląsk” to 120 stron ilustrowanego przewodnika, w którym znalazło się 50 rekomendowanych i sprawdzonych przez blogerów atrakcji podzielonych na 7 kategorii: Zamki, pałace i twierdze, Cuda natury, Szczyty, Muzea, Ogrody i parki, Podziemia oraz Atrakcje. Opisy miejsc uzupełnione są zadaniami, propozycjami zabaw i ciekawostkami o każdym z opisanych miejsc.

- Miejsc do paszportu mieliśmy zdecydowanie więcej, bo i atrakcji na Dolnym Śląsku jest po prostu mnóstwo – mówi Agnieszka Majewska, która wspólnie z mężem Mariuszem są autorami publikacji. - Postawiliśmy jednak na różnorodność oraz staraliśmy się podzielić miejsca tak, by w każdej części województwa pokazać coś ciekawego. Gwarantujemy, że dzięki temu odkryjecie miejsca, które nie zawsze są (jeszcze!) dobrze znane, a ich zróżnicowanie sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

„Paszport Młodego Odkrywcy – Dolny Śląsk” to już druga wspólna publikacja Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i blogerów podróżniczych „Ahoj! Przygodo”. Poprzedni Paszport obejmował Wrocław i połączony został z grą terenową po wrocławskim Rynku.

- Po sukcesie wrocławskiej edycji Paszportu Młodego Odkrywcy nie mieliśmy wątpliwości, że należy tę bazę inspiracji poszerzyć na cały region - mówi marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski. - Tym bardziej, że mamy mnóstwo atrakcji rodzinnych, od tajemniczych podziemi, które zaciekawiają najmłodszych, po twierdze, multimedialne muzea i góry, które czynią z nich małych zdobywców. Jestem pewien, że przewodnik urozmaici rodzinne wakacje.

Dolnośląską edycję paszportu chętni będą mogli do końca tygodnia odebrać w Wydziale Promocji w budynku głównym Urzędu Marszałkowskiego. Dla osób spoza Wrocławia na oficjalnych portalach społecznościowych Dolnego Śląska zostaną zorganizowane konkursy, w których będzie można wygrać egzemplarz Paszportu Młodego Odkrywcy. Bezpłatne wydawnictwo ma być też dostępne w punktach turystycznych w regionie.

3-latek błąkał się po dworcu we Wrocławiu