W godzinę na Mazury. Ruszyło nowe połączenie lotnicze z Wrocławia

2021-07-05 15:09

Tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły nowe połączenie z Wrocławia na Warmię i Mazury. Ze stolicy Dolnego Śląska do Olsztyna dostaniemy się w godzinę. Do tej pory podróż taka zajmowała pół dnia. Nową zapowiedź przystanku „Port Lotniczy” z odgłosem przelatującego samolotu i życzeniem wysokich lotów uruchomiło też MPK Wrocław.

Ruszyło nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Olsztyna. To dobra wiadomość dla miłośników odpoczynku nad jeziorami i fanów żeglarstwa, którzy mogą teraz dotrzeć ze stolicy Dolnego Śląska na Mazury w godzinę. Do tej pory podróż autobusem lub pociągiem zajmowała pół dnia.

- Mnie to połączenie cieszy wyjątkowo, bo Mazury odwiedzam regularnie, przeżywając tam latem cudowny czas i doceniając walory tamtejszej przyrody – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. - Uśmiecham się na samą myśl, że w ciągu godziny z drobnym okładem mieszkańcy Wrocławia mogą teraz przenieść się do mazurskiego raju.

Samoloty Ryanair będą kursować do Olsztyna dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. W piątki samolot będzie odlatywał z Wrocławia o godz. 17.35, zaś w poniedziałki o godz. 11.55. W odwrotnym kierunku samoloty z Olsztyna będą odlatywać w piątki o godz. 19.05, a w poniedziałki o godz. 13.25. Krótki czas podróży to świetna perspektywa zwłaszcza dla osób, które planują spędzić tegoroczne wakacje w Polsce.

- Połączenie lotnicze Wrocław-Olsztyn otwiera nowe możliwości, szczególnie dla turystów w sezonie wakacyjnym, który niedawno się rozpoczął - podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. - Zapraszamy również mieszkańców Mazur do korzystania z połączenia i odkrywania uroków naszego pięknego regionu.

Nowe połączenie lotnicze to nie jedyna nowość jaka czeka na pasażerów wrocławskiego lotniska. W autobusach MPK linii 106, 129 i 206 tuż przed dojazdem pod terminal przy ul. Granicznej będzie można usłyszeć specjalną zapowiedź: „Drodzy pasażerowie, witamy w Porcie Lotniczym Wrocław. Życzymy wysokich lotów”.

- Nowy komunikat, tak jak i dotychczasowy, będzie emitowany w dwóch językach: polskim i angielskim - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. - Zapowiedź jest także ubarwiona efektem dźwiękowym odlatującego samolotu.

Gran Turismo Polonia we Wrocławiu.