Proboszcz w Legnickim Polu zawieszony. Z konta parafii zniknęły pieniądze

i

Autor: diecezja.legnica.pl Proboszcz w Legnickim Polu zawieszony. Z konta parafii zniknęły pieniądze

Wierni przeżyli szok

Proboszcz w Legnickim Polu zawieszony. Z konta parafii zniknęły pieniądze

2022-08-24 10:20

Wierni parafii w Legnickim Polu mocno się zdziwili w niedzielę (21 sierpnia), gdy podczas mszy nie było ich proboszcza Włodzimierza Gucwy. Okazało się, że został zawieszony przez biskupa. Poszło o pieniądze na koncie parafii, a właściwie ich bark.

Szok w Legnickim Polu. Wieloletni proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej ks. Włodzimierz Gucwa został zawieszony przez biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Diecezja legnicka wydała w tej sprawie oświadczenie.

Komunikat ws. Legnickiego Pola

W związku z nieprawidłowościami, jakie zostały zgłoszone do Biskupa legnickiego, dotyczącymi konta parafialnego parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu, bp Andrzej Siemieniewski, zgodnie z prawem kanonicznym, zawiesił proboszcza parafii w pełnieniu obowiązków, do czasu wyjaśnienia sprawy.

Równocześnie Biskup legnicki powołał administratora parafii, który będzie pełnił posługę duszpasterską w parafii. Podjęto również stosowne działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy.

Ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy diecezji legnickiej

Niezwykłe znalezisko w iglicy kościoła

Jak informuje Gazeta Wyborcza Wrocław, proboszcz sam zgłosił się do biskupa. Nie wiadomo ile pieniędzy zniknęło, kuria nie informuje o kwocie. 

Przypomnijmy, że w ostatnich dwóch latach parafia otrzymała z różnych źródeł, m.in. z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, fundacji KGHM czy z budżetu gminy, niemal milion złotych na różne prace związane z renowację zabytkowej świątyni.

Fatalne skutki opadów deszczu na Dolnym Śląsku. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?