Próbował gasić pożar, zapaliło się na nim ubranie. Chwile grozy we Wrocławiu

i

Autor: Policja Wrocław

Próbował gasić pożar, zapaliło się na nim ubranie. Chwile grozy we Wrocławiu

2022-03-28 12:52

Tragicznie mogła skończyć się próba gaszenia pożaru nieużytków we Wrocławiu przez starszego mężczyznę. Na 82-latku zaczęło palić się ubranie. W ostatniej chwili z pomocą zdążyli policjanci.

Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Dożynkowej we Wrocławiu. Policjanci z komisariatu przy ulicy Ślężnej zostali poinformowani o kłębach czarnego dymu unoszącego się nad okolicą. Natychmiast udali się na miejsce, jak się okazało – zdążyli w ostatniej chwili.

ZOACZ TEŻ: Pociąg zmiótł samochód z przejazdu kolejowego. W środku jechała trzyosobowa rodzina

- Mundurowi po dotarciu w rejon nieużytków stwierdzili rozległy pożar. Dostrzegli również mężczyznę, który stał w pobliżu, a jego odzież zajęta była ogniem. Policjanci natychmiast ruszyli mu na pomoc - relacjonuje dramatyczne wydarzenia sierż. szt. Paweł Noga z wrocławskiej policji.

Pociąg zmiótł samochód z przejazdu kolejowego. Malutkie dziecko w szpitalu

Funkcjonariusze ugasili ogień, zdjęli z mężczyzny odzież i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Na miejsce wzywali również pogotowia ratunkowe oraz straż pożarną.

- Policjanci przekazali 82-latka ratownikom, którzy po opatrzeniu ran podjęli decyzję o przewiezieniu go do jednego z wrocławskich szpitali. Jak się okazało, starszy pan próbował gasić pożar, niestety sam został poszkodowany - dodaje Paweł Noga.

Niestety, pożary traw i nieużytków rolnych to plaga każdej wiosny. W tym roku są szczególnie groźne, bowiem jest bardzo sucho. Do tej pory w Polsce doszło do ponad 20 tys. takich pożarów, w tym do ponad 2,5 tys. na Dolnym Śląsku.

Sonda
Widziałeś kiedyś pożar traw albo nieużytków?