Próbowali wwieźć do Polski 20 ton odpadów z Niemiec

i

Autor: DUCS

Próbowali wwieźć do Polski 20 ton odpadów z Niemiec. Kolejny nielegalny transport zatrzymany

2020-10-07 14:43

Funkcjonariusze Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali w Zgorzelcu nielegalny transport 20 ton odpadów. Tir przewożący odpady wjechał do Polski z Niemiec. To kolejna w ostatnim czasie udaremniona próba nielegalnego wwiezienia odpadów na teren Polski.

W Zgorzelcu, przy granicy z Niemcami, funkcjonariusze Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, udaremnili nielegalny transport odpadów. Podczas kontroli jednego z samochodu ciężarowych, okazało się, że przewozi on 20 ton zużytych worków typu big bag. Jak się okazało, samochód wjechał do Polski z Niemiec.

- Dokumenty przedstawione do kontroli przez kierowcę oraz dane odbiorcy odpadów wzbudziły wątpliwości, które potwierdził Wojewódzki Inspektor Ochrony środowiska z Jeleniej Góry – informuje rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. - Inspektorat zaklasyfikował towar jako nielegalne przemieszczanie odpadów.

Naczepę z towarem zajęto do postępowania karnego, a kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł. Przewoźnikowi i osobie, która zarządzała transportem grozi 13 tys. zł kary, a odbiorcy towaru nawet do 500 tys. zł kary.

To kolejna już udaremniona próba nielegalnego wwiezienia odpadów na teren Polski. W lipcu ujawniono transport 23 ton materiałów poremontowych, a na początku sierpnia transport zużytych opon.

Rolnicy z Podkarpacia zablokowali centrum Rzeszowa