Prokuratura: polityk Nowoczesnej po pijaku bił żonę, grozi mu więzienie. "Jestem wrabiany"

2020-10-14 12:35

Nawet 5 lat więzienia grozi Dariuszowi Ś. (39 l.), wrocławskiemu radnemu z ramienia Nowoczesnej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się proces mężczyzny, którego prokuratura oskarża o znęcanie się nad żoną. Polityk zapewnia, że jest niewinny, a była małżonka go wrabia.

Dariusz Ś. to radny miejski Nowoczesnej we Wrocławiu. Niedawno związał się też z Nową Nadzieją, czyli ugrupowaniem Rafała Dutkiewicza, byłego prezydenta Wrocławia. W polityce Dariusz Ś. jest od kilku lat. Z Nowoczesną związany od początku istnienia tej partii.

Niedawno do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko niemu. Sprawa wygląda bardzo poważnie, bo śledczy zarzucają mu kilkuletnie znęcanie się nad żoną. Zdaniem prokuratury, Dariusz Ś. wszczynał awantury domowe i wyzywał małżonkę. Śledczy uważają, że znajdował się wtedy pod wpływem alkoholu. Ale nie to jest najgorsze.

- Uderzał małżonkę pięściami po głowie i całym ciele – wylicza prokurator Justyna Pilarczyk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Po jednej z awantur, podczas której – jak twierdzą śledczy – Ś. znowu bił żonę po głowie, kobieta trafiła do szpitala. Tam stwierdzono u niej obrażenia ręki. Kobieta twierdzi, że mężczyzna groził jej też śmiercią, a to – jak uważają w prokuraturze - spowodowało u niej uzasadnione obawy, że Ś. spełni swoje groźby.

Dariusz Ś. niechętnie rozmawia o sprawie. Polityk zapewnia, że nie bił żony, a cała sytuacja to element walki pomałżenskiej, m.in. o opiekę nad dzieckiem i kwestie majątkowe. Zaznacza, że jest wrabiany przez byłą żonę i wierzy, że w sądzie udowodni swoje racje. Pierwsza rozprawa w przyszłym tygodniu.

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]