Strajk Kobiet we Wrocławiu. Protest przeciw zakazowi aborcji

i

Autor: GE Strajk Kobiet we Wrocławiu. Protest przeciw zakazowi aborcji

Protest kobiet we Wrocławiu. Robert Biedroń szedł w marszu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-10-23 18:12

Mieszkańcy Wrocławia wyszli na ulice! W piątek odbyła się manifestacja pod hasłem „Rewolucja jest kobietą”. Wszyscy solidarnie wyrazili protest przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja z przesłanki embriopatologicznej jest niezgodna z konstytucją.

Strajk kobiet we Wrocławiu

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzająca prawo aborcyjne i przekreślająca tzw. aborcyjny kompromis, wywołała protesty w całym kraju. Mieszkańcy Wrocławia nie pozostali obojętni w tej sprawie.

Manifestacja pod hasłem „Rewolucja jest kobietą” rozpoczęła się o godz. 16:15 przed Dworcem Głównym PKP przy ul. Peronowej, a zakończyła na wrocławskim Rynku. W stolicy Dolnego Śląska obecni byli m.in. Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z protestu we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że falę protestów całym kraju wywołał czwartkowy wyrok Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Oznacza to, że obecnie aborcja jest możliwa tylko w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Protest we Wrocławiu zorganizowali: KOD Wrocław, Partia Zieloni, Strajk Kobiet, Centrum Praw Kobiet, Manifa, Nowa Lewica, Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet, Kultura Równości, Razem Wrocław