Śmiertelny wypadek na ul. Hutniczej w Lubinie

i

Autor: mat. policji Śmiertelny wypadek na ul. Hutniczej w Lubinie

Przejechał mężczyznę na pasach i uciekł. Sprawcy śmiertelnego wypadku grozi 12 lat więzienia

2021-11-25 8:11

Nawet 12 lat więzienia grozi 40-letniemu Łukaszowi G., który potrącił na przejściu dla pieszych w Lubinie mężczyznę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Pieszy zginął na miejscu. 40-latek został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu. Jak się okazało, był już wcześniej karany.

Do Sądu Rejonowego w Lubinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi G., któremu zarzuca się spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło 11 maja ok. godz. 21.30 w Lubinie. Z ustaleń śledczych wynika, że siedzący za kierownicą skody rapid 40-letni Łukasz G. jechał ulicą Hutniczą, znacznie przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Jak ustalono, zbliżając się do przejścia dla pieszych miał na liczniku ok. 80 km/godz. Przez przejście w tym czasie przechodził 82-letni mężczyzna. Kierowca skody prawdopodobnie go nie zauważył, bo nawet nie próbował hamować. Samochód potrącił 82-latka, a Łukasz G. nawet się nie zatrzymał. Zamiast pomóc pieszemu, natychmiast uciekł z miejsca wypadku.

Pieszemu pierwszej pomocy próbowali udzielić przypadkowi świadkowie, na miejsce wezwano też karetkę. Niestety, 82-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

- Nagranie z miejskiego monitoringu pozwoliło na niezwłoczne ustalenie, że kierującym samochodem skoda rapid w czasie tego wypadku drogowego był Łukasz G. - inoformuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. - Po ucieczce z miejsca zdarzenia oskarżony podjął czynności w celu zatarcia śladów i dowodów przestępstwa. Kiedy jednak policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zaczęli poszukiwać go w miejscu zamieszkania, oskarżony po kilku godzinach od zdarzenia zgłosił się do wymienionej jednostki policji, gdzie został zatrzymany.

Łukasz G. przyznał się do winy. Potwierdził, że przekroczył dopuszczalną prędkość oraz że znał drogę, po której poruszał się i wiedział, że w tym miejscu znajduje się przejście dla pieszych, a do wypadku doszło, ponieważ nie zauważył pieszego. Sąd nie zgodził się na areszt tymczasowy dla 40-latka – o co wnioskowała prokuratura - więc mężczyzna odpowiada z wolnej stopy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

40-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności oraz mieniu. Na swoim koncie ma też pobyt w więzieniu.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Susz. Potrącił pieszego na przejściu. Policja opublikowała drastyczne nagranie