Szok pod Złotoryją

Przerażeni mieszkańcy zadzwonili na służby! W ich domu grasował… borsuk

2023-03-17 16:09

Niecodzienna akcja straży pożarnej ze Złotoryi. Mieszkańcy jednego z domów w miejscowości Kopacz zaalarmowali służby, że w ich domu grasuje… borsuk. Na szczęście intruza udało się ewakuować bez szwanku dla niego samego, jak i domowników.

Kopacz. Borsuk grasował w domu

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek, 16 marca, w miejscowości Kopacz pod Złotoryją. Około godz. 15 do Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Przerażeni mieszkańcy poinformowali, że w piwnicy ich domu jednorodzinnego znajduje się borsuk.

Strażacy natychmiast udali się na miejsce. - Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania oraz ewakuacji borsuka. Zwierzę zostało przeniesione przy pomocy chwytaka do specjalnej metalowej klatki, którą dostarczyła straż miejska – informują strażacy z JRG Złotoryja, którzy brali udział akcji.

Następnie borsuk został wywieziony poza miejscowość i wypuszczony w lesie. - Zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń – dodają strażacy. Podobnie jak domownicy, którzy najedli się tylko strachu, gdy zobaczyli w piwnicy nietypowego „gościa”.

Podrzucili obce zwłoki do grobu naszej rodziny